Ders Notları

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz?konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destekler üretimi sürekli olarak devamlılığını arttırmakla birlikte bizlerin daimi bir şekilde üretimi arttırması açısından büyük bir önem taşımaktadır.


T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destekler ülkemizde var olan üretimlerin sürekli olarak arttırılması artırılarak halkın ihtiyacı duyulan besinlerin elde edilmesi sağlanmaktadır.

Bu sayede var olan temel ihtiyaçların en ucuza ve halk elinden desteklenerek sağlanması hem halka hemde vergiler yoluyla devletin gelir elde etmesini sağlaması açısından önemlidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiye Cumhuriyeti tarım ve ormancılık bakanlığı çiftçiye ve hayvancılığa verilen önem sayesinde bu gibi meslekler sürdürülebilir hale gelmektedir. Ayrıca çiftçide dedi genel eğitimi bilgilendirilmesi ve mevcut olan toprakların aktif bir şekilde işletilmesi için gerekli yardımları yapılmaktadır. Bir ülkede üretilen meyve ve sebzeler Ayrıca bakliyatlar ülkenin dışarıya bağımlılığını en aza indirir. Çiftçiler üretilmek güzel bir şekilde yapması ve yapmış olduğu üretimden yeterli şekilde vereyim alması bu işin devamlılığı için esastır. Aynı şekilde hayvancılıkta sürdürülmesi gereken meslekler arasında yer almaktadır. Hayvanların gelişimi bakımı hastalık süreci doğumu ve beslenmesi gibi birçok konuda eğitilmek ve bu konuda yardımlar ve destekler alınması hayvancılığı en güzel şekilde sürdürülebilir hale getirir. Ayrıca tarım ve ormancılık bakanlığı çevrede bulunan geçti alanların korunması çevrede bulunan yeşil alanlarının arttırılması orman yangınlarında tahrip olan alanlarda ağaçlara tekrar dikilmesi gibi işlemleri de dikkatli bir şekilde izleyen bir kurumdur. Çevrenin temizliği ve çevrenin düzenini de esas alınan konular arasında yer almaktadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.