Ağaç Yaşken Eğilir İle İlgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Ağaç Yaşken Eğilir İle İlgili Kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde Ağaç Yaşken Eğilir İle İlgili Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ağaç Yaşken Eğilir İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Ağaç Yaşken Eğilir

Her insan dünyaya gelirken kendine ait his, karakter ve başarılar ile gelir.

Daha sonra bu his ve becerilerin geliştirilip geliştirilmemesi doğrultusunda ,o kişiyi başarıya veya başarısızlığa sevkeder. Kişinin ahlakı ve kişiliğinin oturduğu bu dönemde eğer becerileri fark edilir ve bu yönde eğitilirse, meyve veren ağaç misali topluma yararlı olan ve yaptığı işi en güzel şekilde yapan bir sanatkara dönüşür.

Bu güzellikler fark edilmezse bir fidanın büyüdüğü zaman şekil almasının zor olması gibi o kişiye de şekil vermek ve başarıları doğrultusunda yönlendirmek neredeyse imkansız olur.

İşte bu yüzden büyüklerimiz “ağaç yaş iken eğilir” demiş ve kişinin çocukluk döneminde yetiştirilmesini önemini ifade etmiştir.


Ağaç Yaşken Eğilir İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Başarmak ve Çocukluk

Kişi dünyaya geldiği andan itibaren her ne kadar kendine ait hisleri ve bir karakteri varsa da yeteneklerinin geliştirilmesi için bir yön göstericiye ihtiyaç vardır.

Çocukluk dönemi kişiliğinin inşaası ve karakter için daha sonra ele geçilmeyecek bir fırsat ihtiva eder. Çevremizde bir çok alanda başarılı olan kimselerin çocukluk döneminde yönlendirilmediği ve fark edilmediği için o başarılarının başaramaz hale geldiklerini görmekteyiz. Bu üzücü bir durumdur.

Çocukluk döneminden itibaren yetiştirilen kimselerin de gelecek zamanlarda ne kadar başarılı ve güzel karaktere sahip olduklarını görmekteyiz.

Fidan olan yavrularımızı meyveli bir ağaç haline getirmek için başarılarını ve becerilerini fark etmeli onlara yol gösterici olmalıyız. Bu yüzden “ ağaç yaşken eğilir “ sözü ne kadar doğrudur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Ağaç Yaşken Eğilir İle İlgili Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak