Kompozisyon Örnekleri

Zaman ile ilgili Kompozisyon

Zaman Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Zaman ile ilgili kısa bir kompozisyon örneği ;

“Zamanını Planla”

Zaman biz insanlar için kısa hayatımızda çok önemli olan önemli bir etken olarak kabul edilmektedir.

Zamanı iyi değerlendirmemiz ve kontrolü sağlanması gerekmektedir. Zaman hayatımızda hedeflerimiz açısından ve gerçekleştirmemiz gereken konuların ve işlerin kolay ve en iyi bir şekilde yapılabilmesi için çokça dikkat etmemiz gereken bir konudur. Öyle ki insanların kısa zamanında bir çok hedef ve işler yapmak ister. Bu hedefleri gerçekleştirmek için zamanımızı planlamamız gerekmektedir.

İşte bu nedenle hayatımızda zamanı planlı bir şekilde yaparak hedeflerimize doğru adımlarla ilerlememiz gerekir. 

Zaman ile ilgili Kompozisyon
Zaman ile ilgili Kompozisyon

Zaman ile ilgili uzun bir kompozisyon örneği ;

“Zamanını Kontrol Et”

Zaman hayatımızda en kıymetli hazinemiz olarak görülmesi gerekir. Peki Zaman neden önemli konusunda biraz düşünelim.

Zaman insanların bu kısa hayatında sürekli olarak düşüncelerimizi ve hedeflerimiz için planlı bir zamanlama yapılması gerekmektedir. Zaman en kıymetli hazinemizdir. Bu nedenle bu kısa zaman içinde hedeflerimiz doğrultusundan planlı bir program yapmamız gerekmektedir. Planlı zamanlama hedeflerimiz için ne kadar önemlidir? Planlı zamanlama hayatımızda çok büyük bir önem taşımaktadır.

Planlı zamanlama okul hayatımızda derslerimizde başarılı olmak, istediğimiz meslek açısından ve gün içerisinde gerçekleştirmemiz gereken işleri için zamanı planlasak sürekli olarak en iyi şekilde başarı elde edeceğiz. Bu başarı kısa hayatımızda bizlere bir çok güzel başarıyı getireceğini aklımızdan çıkarmamak gerekir.

Bu nedenle hayatımız içerisinde zamanı kontrol etmemiz bizlere en güzel meslekleri, en güzel başarıları elde edeceğini görebileceğiz. Zamanı kontrol et, zaman seni değil…..

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Zaman hayatımızda en çok dikkat etmemiz ve sürekli olarak kontrol altında tutmanız gereken önemli bir etmen olarak kabul edilmesi gerekmektedir zaman hakkında Vermiş olduğunuz kısa ve uzun kompozisyonlar Çok işime yaradı bu kompozisyonlar sayesinde öğretmenimin gözüne girdim ve sürekli olarak sözlü notundan yüksek not alabileceği sizlere çok çok teşekkür ederim.

  2. Zamanımı çok iyi kullanmamız gerekir.Zamanı çok güzel kullanmak istiyorsanız aktiveler yaparak geçirmeniz gerekir zamanı.Zaman çok değerlidir ve zamanı çok güzel kullanmamız gerekir.Sizde zamana sahip çıkın.Güzel güzel zamanınızı kullanın ve zamana sahip çıkın.Zaman su gibi akıp gider derler.Sizde o akan suyu iyi değerlendirerek kovayla alarak kullanin.Kısacası zaman cok önemli ve değerlidir.Sizde zamanınızı çok güzel kullanmaya bakın yani hayatininizin güzel zamanini iyi kullanmaya.

  3. Zamanımız bizim için çok kıymetli ve çok kısa süren bizim yaşamımızı sürdürebilmemiz için belirli faaliyet dedi yapmamıza yarayan çok önemli bir yeri olan dilimdir zamanımızın kıymetini bilerek bir plan çevre çerçevesinde zamanımızı nasıl geçireceğimizi düzenleyebiliriz biz öğrenciler olarak kadarını bir şekilde çalıştığımız zaman hem zamanımızı farklı derslerimizi ayırabilir zamanımızı çok güzel kullanmış oluruz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.