Kompozisyon Örnekleri

Bayrak ile ilgili Kompozisyon

Bayrak Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Bayrak ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Bayrak Göklerde Gerek”

Bayrak Türk milleti için vazgeçilmez bir kutsal öge olarak kabul edilen değerlerimizden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Peki Türk milleti için bayrak neden bu kadar değerlidir ? Bayrağımız ; şehitlerimizin kanı üzerine olan ay yıldız ile ifade edilmektedir. Bayrağımızda şehitlerimizin kanını içerdiği için Türk millet için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bayrağımız yere düşeceğine şehit olmayı göze alan bir millet olarak her zaman bunu kanıtladık.

Sonuç olarak hayatımızda her zaman Türk milleti olarak bayrağımızın göklerde dalgalanması amacıyla bütün düşmanlara karşı gerekirse çıplak elle parçalamamız gerekmektedir.

Bayrak ile ilgili Kompozisyon
Bayrak ile ilgili Kompozisyon

Bayrak ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Şehit Kanlı Bayrağım”

Ay yıldızlı şanlı bayrağımıza selam olsun, şehitlerimizin kanını taşıyan bayrağımıza selam olsun sen ne güzel olmuşsun göklerde bir ay bir hilal içinde nede sever seni Türk milleti…

Bayrak sevgisi hele ay yıldız sevgisi ne güzeldir demi arkadaşlar. Biz Türk milleti olarak sürekli olarak bayrağımızı nefesten öte, candan öte tutarız. Türk milleti olarak kutsallarımızın bayrak, vatan ve dinimiz olduğunu aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir. Türk bayrağı için Türk milleti ne bedeller ödemiştir bilen var mı?

Çanakkale savaşı- Kurtuluş savaşı, darbeler, 15 Temmuz gibi bir çok zamanda Türk milleti canını hiçe sayarak, aç kalarak, şehit olarak, gazi olarak vatanını korumuş ve Türk bayrağını el üstünde tutmayı amaç edinmiştir. Bu vatan sürekli olarak toprakları kan ile sulanmıştır. Her daim Türkiye Cumhuriyetinin korunması ve bayrağımızın göklerde kalması için dirlik içinde birlik olarak tek yumruk olmamız gerekmektedir.

İşte bu nedenle ihtiyacımız olan ilham bayrağımızın üstünde yer alan şehit kanı yeterlidir. Nu mutlu bu şehit kanında bir damlanın da bizim olmasına….

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Şanlı Türk milletine en önemli ögelerinden Bir tanesi ise ay yıldızlı Şehit kanıyla sulanmış bayrağımızdır işte bu nedenle sürekli olarak karşımıza çıkabilecek nedenle düşman olursa olsun ay yıldızlı Hilal bayrağımızı korumamız ve gökyüzünde tutmamız gerekmektedir Biz ne kadar güçlü ve birlik içinde durursa Düşmanlar o kadar bizden sokacaktır Yaşasın şanlı Türk bayrağı

  2. Bayrağımız bizim için çok değerlidir .Ülkemizi çok güzel şekilde simgeler ve bağımsızlığı ifade eder. Bayrağımız çok güzeldir ayı yıldızı ve kan renginde bir bayrağımız vardır. Bayrağımızı hiçbir zaman yere indirmemeli her zaman göklerde tutmalıyız. Her zamanı geldiğinde Istiklâl  Marşı’mızı çok güzel şekilde gür  gür  okumalı,  herkesin eşlik etmesini İstiklal Marşı’nı okumadan önce söylemeliyiz. İstiklal Marşı’mız ve bayrağımız iki yakın kavramlardır çünkü  bayrak olmadan İstiklal Marşı olmaz İstiklal Marşı olmadan ise bayrak olmaz İstiklal Marşı’nın bayrak olmadan da  bir faydası kalmazdı bayrak için yazılmıştır ve her zamanı geldiğinde İstiklal Marşı’nı gür gür okumamız gerekir Istiklâl Marşını  yazan Mehmet Akif Ersoy’da tarihte çok önemli almıştır.

  3. Türk milletinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü temsil eden binlerce şehitlerimizin ve gazilerimizin kanundan esinlenerek günümüze kadar genem ay yıldızlı bayrağımız bizim için çok kıymetli ve değerlidir bayrağımızı göklerde dalgalandırmak onu özgürce Türk topraklarında bulundurmak Türk vatandaşının en büyük vazifelerinden biridir küçükten büyüye geçmişten günümüze bayrağı olan saygımızı hiçbir zaman yitirmedik çünkü binlerce milli mücadele’den sonra bayrağımız göklerde dalgalandı ve yurdumuz düşmanlardan arındırılarak ferah ve huzur bir şekilde kavuştu

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.