23 Nisan Kompozisyon Yarışması Örnekleri


Turkce Ogretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan Kompozisyon Yarışması Örnekleri konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Kompozisyon Yarışması Örnekleri konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Neden 23 Nisan Çocuklara Armağan Edildi ?

Her çocuk kıymet görmek ister . Çünkü masum olsa da çocukların da hisleri vardır . Ve belkide en çok güzel hissi hak eden bu masum yüreklerdir.
Büyük Millet Meclisi ‘ nin açılması yeni bir yönetim şeklinin başlangıcıdır. Artık saltanat yönetiminden iradenin halkta olduğu bir düzene geçilmiş oldu . Bu bayramın çocuklara verilmesi de çok anlamlıdır .Çocuklara bu devletin yönetiminin ileride ellerinde olacağı ve onlara verilen kıymeti ifade etmektedir.
Bizler de Atatürk gibi çocuklara kıymet verdiğimizi göstermeli ve özgüvenlerini desteklemeliyiz.


23 Nisan Kompozisyon Yarışması Örnekleri konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

23 Nisan ‘ daki Mesaj

Çocuk olmak her zaman güzel ve çocuk her yerde özeldir. Dünya ‘ da çocuklar için tahsis edilmiş bayramlar vardır . 23 Nisan bunlar dan ilki olmakla çok değerlidir.
1924 te hediye edilen bu bayram beş yıl sonra 1929 yılında kutlanmaya başlanmıştır. Günümüzde de hala coşku ile kutlanmaya devam etmektedir. Bu özel günün bizlere verdiği mesaj ;hem milli değerlerimiz olduğu , hem çocukların çok kıymetli olduğu hemde meclisi ve devleri yönetenlerin gelecekte onlar olacağıdır. Bu yüzden geçmişte bu günse Atatürk çocukları misafir etmiş , arabasına bindirmiş hemde bugünde makam koltuklarına oturtmak suretiyle çocuklara kıymet verilmiştir.
Bizlerde bugünün anlam ve değerini idrak ederek kutlamalı ve kıymet bilmeliyiz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

23 Nisan Kompozisyon Yarışması Örnekleri

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Türk toplumunun vermiş olduğu milli mücadele ve kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en güzel ilke ve inkılaplarını yaşatmak amacıyla bizleri örnek gösteren Türk gençliği Kürt çocuklarını oldukça güvenen yerindekilerle inkılaplarla ülkenin geleceğinin zeminlerinin çocuklarla olabileceğine inanan Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği en güzel bayramlardan biridir 23 Nisan değil de okulda farklı etkinlikler yaparız kutlamalar yapar şiirleri okur yazılar yazar Atatürk'ün resimlerini bayraklarla süsler sınıfımızı aynı bayram günü gibi süsler ve bu bayrama en güzel şekilde kutlarız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!