Cahil adam meyve vermeyen ağaca benzer ile ilgili kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Cahil adam meyve vermeyen ağaca benzer ile ilgili kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde Cahil adam meyve vermeyen ağaca benzer ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Cahil adam meyve vermeyen ağaca benzer ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Cahil Kime Denir?

Cahillik bir şey hakkında birşey bilmemek demektir. Her ne kadar toplumumuzda eğitim düzeyi düşük olan insanlar için kullanılsa da aslında eğitim düzeyi yüksek olsa da yapmış olduğu yanlış hareketlerle bir insan cahil sınıfına girebilir.

Cahil insan sadece yeme içme gibi hayat fonksiyonları dışında birşey yapmayan insandır. Hayata bir katkısı ve kendini geliştirme çabası olmayan veya kimseye bir katkı sağlama çabası olmayan insan meyvesiz ağaç gibidir. Kendine hayrı vardır ancak çevresine pek bir katkısı yoktur.

Bizler de meyve veren ağaç gibi faydalı olmak için çabalamalı ve geleceğe birşeyler bırakmak için elimizden geleni yapmalıyız.


Cahil adam meyve vermeyen ağaca benzer ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Cahillik Ve Miras

Toplum içerisinde okuma yazma bilmeyen veya eğitim seviyesi düşük insanlara cahil denir. Ancak okumak cehaleti giderse de insanlık bilgisini vermez . Bu gözardı edilmemelidir.

Cahil adam kendi fayda vermeyen işlerle meşgul olan ve faydalı işlerle meşgul olan insanlara da engel olan insandır. Bir insan hayata bir şeyler katmak için elinden geleni yapmalı veya yapılmasına yardımcı olmalıdır.

İnsanların uzun veya kısa yıllarla sınırlı bir ömrü vardır. Bu yıllarını değerlendirmek insanlar üzerine bir borçtur. İnsan bu hayata ve kendine belirli değerler katmak ve bunu geleceğe taşımak için vardır. Yoksa bizi hayvandan ayıran aklımızın manası kalır mı ? Elbette kalmaz.

Cahil adam meyve vermeyen ağaç gibi çok faydalı değildir. Bizlere düşen ise bu yaşam tekamülünde çabalamak ve gayretle başarılar elde etme , bunları geleceğe miras etmektir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Cahil adam meyve vermeyen ağaca benzer ile ilgili kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak