Kompozisyon Örnekleri

1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde 1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

1923 ‘ten Sonsuza Onur

23 Nisan Cumhuriyetin temellerinin atıldığı büyük bir gündür. Gelişen Dünya düzenine ayak uydurmak ve geleceğin kapılarının açıldığı gündür.
Savaş ve kuşatmaların devam ettiği anda , milli mücadelenin yaşandığı en sıcak anlarda , TBMM kurulmuş ve halka umut olmuştur. Atamız bu umut kapılarını araladıktan sonra biz çocuklara bugünü armağan ederek bizlere büyük bir mesaj vermiştir.
Bu mesaj çocuklara verilen büyük sorumluluk ve güven mesajıdır. Bizlerde sonsuza kadar bu onuru içimize işlemeli ve başarılar elde etmek için çalışmalıyız.


1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

23 Nisan’ dan Sonsuza Açılan Kapı

Bazen bir iş yapılır ,bir yenilik yapılır. Bu yenilik sonsuza kadar bir kapı açtırır.Bazı işler büyüktür, büyük adam ister, yürek ister.
Atamız da büyük işlerin adamı büyük bir insandır . Başarmıştır ve başarının anahtarını bizlere bırakmıştır. Milli Mücadele döneminde Meclisi açmış ve bu özel günü özel çocuklara armağan etmiştir. Böylece açmış olduğu yolda çocuklara öncü olmuştur. Çocuklar bu güzel günün kendilerine armağan edilmesi ile başaracaklarına dair güven hissetmişlerdir.
Miniklere düşen görev buna inanmak , büyüklere düşen görev ise çocuklara bu konuda kılavuz olmaktır.Böylece başarının kapısı sonsuza dek sonuna kadar açılmıştır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kurtuluş Savaşı’nın başarıyla kazandıktan ve düşmanlar yurdumuzdan kovulduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün en iyi yönetim şekillerinden biri olan Cumhuriyeti ülkemizde benimsetilmesi ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulması elbetteki Türk toplumuna yenilikleri inkılapları güzellikleri ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın en güzel yollarından biri ne aşkmış olduğunu söyleyebiliriz. Cumhuriyet demokrasi esas alan tüm insanlara ayrımı yapmaksızın hak ve özgürlüklerini tanıyan bir yönetim biçimidir mutlak yönetimden ayrı Cumhuriyet yönetimi birçok ülkenin benimsediği ve ülkemizde de var olan bir yönetim şekli olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.