1923'ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde 1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

1923 ‘ten Sonsuza Onur

23 Nisan Cumhuriyetin temellerinin atıldığı büyük bir gündür. Gelişen Dünya düzenine ayak uydurmak ve geleceğin kapılarının açıldığı gündür.

Savaş ve kuşatmaların devam ettiği anda , milli mücadelenin yaşandığı en sıcak anlarda , TBMM kurulmuş ve halka umut olmuştur. Atamız bu umut kapılarını araladıktan sonra biz çocuklara bugünü armağan ederek bizlere büyük bir mesaj vermiştir.

Bu mesaj çocuklara verilen büyük sorumluluk ve güven mesajıdır. Bizlerde sonsuza kadar bu onuru içimize işlemeli ve başarılar elde etmek için çalışmalıyız.


1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

23 Nisan’ dan Sonsuza Açılan Kapı

Bazen bir iş yapılır ,bir yenilik yapılır. Bu yenilik sonsuza kadar bir kapı açtırır.Bazı işler büyüktür, büyük adam ister, yürek ister.

Atamız da büyük işlerin adamı büyük bir insandır . Başarmıştır ve başarının anahtarını bizlere bırakmıştır. Milli Mücadele döneminde Meclisi açmış ve bu özel günü özel çocuklara armağan etmiştir. Böylece açmış olduğu yolda çocuklara öncü olmuştur. Çocuklar bu güzel günün kendilerine armağan edilmesi ile başaracaklarına dair güven hissetmişlerdir.

Miniklere düşen görev buna inanmak , büyüklere düşen görev ise çocuklara bu konuda kılavuz olmaktır.Böylece başarının kapısı sonsuza dek sonuna kadar açılmıştır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

1923’ten Sonsuza Cumhuriyet Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak