Kompozisyon Örnekleri

Cesaret ile ilgili Kompozisyon

Cesaret Konulu Uzun ve Kısa Kompozisyon Örnekleri

Cesaret ile ilgili kısa kompozisyon örnekleri ;

“Başarının Anahtarı Cesaret”

Cesaret hayatımızda bizlerin doğru yerlerde yapıldığı sürece bizlere yarar sağlayan en önemli bir erdemdir.

Cesaret sayesinde biz insanlar hayatında önemli kararlar alarak hayatımızda başarılı olabiliriz. Cesaret sayesinde başarı bizleri farklı alanlarda başarılı olmamızı sağlayabilir. Örnek vermek gerekirse ; iş hayatında cesaret sayesinde elde edebileceğimiz kazanç hayatımız boyunca bizleri en üst seviye de tutacaktır.

Sonuç olarak cesaret doğru yerlerde verildiği sürece hayatımızda bizlere sonsuz nimetler verecektir. 

Cesaret ile ilgili Kompozisyon
Cesaret ile ilgili Kompozisyon

Cesaret ile ilgili uzun kompozisyon örnekleri ;

” Cesaret ve Zamanlama”

Cesaret bizleri hayatımız boyunca olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilen önemli kavramlardan bir tanesi olarak görülmesi gerekmektedir. Cesaret hayat içerisinde başarının anahtarıdır.

Cesaret ile elde edebileceğimiz nimetler sonsuz olacağı gibi zararda görebiliriz. Ancak cesaret ile alacağımız konularda çevremizde var olan insanlar ile konu hakkında bilgi alış verişi yapmamız gerekmektedir. Ancak bu şekilde bilgi sahibi olarak konu hakkında cesaretimiz eklenmesi ile başarıyı elde edebiliriz.

Cesaret tek başına yeterli midir? Elbette cesaret tek başına yeterli değildir. Hayatımızda cesaret ve zamanlama iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Doğru bir zamanlama ile yapılacak işlere cesaret eklenmesi ile sonsuz bir başarı elde edebilirsiniz. Cesaret sonucunda zararda görebiliriz. Ancak bu cesaretsiz olacağımız anlamına gelmez. Edison bile bir ampülü yapana kadar 100’ler 1000’er kere başarısız olmuş ancak elinde sonunda üstün bir başarı elde ederek isminden söz ettirmeyi başarmıştır.

Sonuç olarak hayat içerisinde bunca fırsat varken sadece yapmamız gereken doğru zamanı bekledikten sonra cesaretimizle en güzel kapıların açılmasını sağlamamız gerekmektedir. 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Cesaret hayatımız boyunca bizlere başarıyı elde edilecek en önemli konulardan bir tanesidir sizin de anlattığınız gibi cesaret tek başına bir fayda sağlamaz ancak cesaret zamanlama planlama ile ve çevredeki bilgili insanlara danışarak üstün bir başarı elde edilebilecek bir konudur Bu nedenle başarıyı sürekli olarak cesaretle bağlamamız kısmi olarak Doğrudur Ayrıca sizlerin cesaret ile ilgili verdiğiniz kompozisyon çok güzel olmuş Sizler sayesinde ödevimi kolaylıkla yapabildim.

  2. Her zaman her yerde cesaretli olmamız gerekir.Sınavda  girerkende cesaretimizi toplamaliyiz.Cesaret çok önemli bir şeydir.Bize çok gerekir.Cesaretimizi gerektiği her yerde kullanmamiz gerekir.Cesaretimizi toplamamiz gerekir.Çok önemli bir şeydir.Cesaretle hayat geçer.Cesaretli olun asla ve asla cesaretli olmaktan vazgecmeyin.Cesaretli olmak bize hayati kazandırır ve bu şekilde hayatımız geçer.Cesaretli olmadan hayatta olmaz.Bu yüzden cesaretinizi her zaman yeri geldikçe toplayın.

  3. bir insanın haksızlıklara karşı cesaretli olması ve haksızlıklar karşıda susmaması onun erdemli ve ahlaklı olduğunu gösteren bir davranıştır cesur ve atıldım olmak hayatımıza birçok başarıyı elde edeceğimiz anlamına gelir çekinerek utanarak ve susarak birçok etkinliği ve arkadaşlarımız arasında olan ilişkiyi ertelemiş ve iptal etmiş oluruz cesur insanlar haksızlıklara susmayalım birbirlerine destek çıkan adaletine olan ahlaklı insanlardır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.