Namaz ile ilgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Namaz ile ilgili Kompozisyon


Kuran-ı Kerim Öğretmeni

Namaz Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Namaz ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Dinimizde Namazın Önemi”

Namaz Yüce Allah Celle celalühu tarafından Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem aracılığıyla bizlere farz kılınan en büyük ibadetlerden bir tanesidir.

Peki namaz neden bu kadar büyük bir öneme sahiptir hiç düşündünüz mü ? Namaz bir bireyin Allah’ın yolunda ilerlemesine Emir ve yasaklarına uyulması gerektiğini hem Allah’a sevmesi hem de Allah’tan korkmasını sağlayan en önemli ibadetlerden bir tanesidir namazda beraber huşu ve iyiliğe yönelen İnsan dünyayı güzelleştirme çabasına girer.

İşte bu nedenle sürekli olarak Namaz ibadetinin önem vermemiz ve iyiliği yaymak için Allah’ın yolunda ilerlememiz gerekmektedir.

Namaz ile ilgili Kompozisyon

Namaz ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Namazın Dünya’ya Kattığı Güzellikler”

Namaz Bir Müslümanın en büyük silahı olarak görülmesi gerektiğini Bir Müslüman olarak idrak etmemiz gerekmektedir.

Yüce Allah Celle Celalühü ize farz kıldı en önemli ibadetlerden bir tanesi olan İslam dinin direği olarak ifade edilen namaz ibadetine neden bu kadar önem verildi hiç düşündünüz mü ? Namaz bir Müslümanı bir insanı kötülüklerden uzak tutarak haram işlemek korkusunu içine düşürür haram işleme korkusu olan bir Müslüman sürekli olarak kötü ve Allah’ın yasak kıldığı şeylerden uzak durur.

Namaz kılan bir kişi sürekli olarak yardım dayanışmayı iyiliği fenalıktan uzak durmayı güzelliği Barış’ı tipi olguları ön planda tutarak dünyanın en güzel şekilde olmasını ve devletler arasında ilişkilerin en iyi şekilde olmasını sağlayan bir otorite oluşturmak için ihtiyacımız olan duyguları içermektedir.

Sonuç olarak dünyamızın içerisinde var olan savaşların terörün kötülüklerin fenalıkların bitmesi için namaz ibadetine ihtiyacımız olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.


Namaz ile ilgili Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Musap
Dinimizde namaz n çok önem verilen ibadetlerin başında gelmektedir Öyle ki İslam dinin direği olarak namaz ifadesi kullanılmıştır bizde Müslümanlar olarak sürekli olarak namazımıza önem vermeli ve Allah'ın hoşnut olması için ibadetlerimizi yerine getirerek Allah'ın emir ve yasaklarına kayıtsız şartsız uymamız gerekmektedir.
Hamdiye
Namaz çok önemlidir.Allahın emrettiği emirlerin içinde yer alır.Bu yüzden bizimde hiç aksatmadan bu emirini yerine getirmemiz gerekir.Namazın her vaktini kılmamız gerekir.Namaz önemli olduğu için bütün müslümanların namazı kılması gerekir.Namaz dinimizde çok önemli bir yer almıştır. Her müslümanın yerine getirmesi gerekilen namaz ahiret dünyasında bize çok şey kazandırır. Ama sadece namazla müslümanlık olmaz hem namaz ve Kuran da çok önemli bir yer alır.Bu yüzden Kuran okumakta çok ama çok önemlidir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!