Ders Notları

Top gömlek halı ayakkabı bisküvi ürünlerden birini seçip üretim, dağıtım, tüketim aşamalarını araştırınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Top gömlek halı ayakkabı bisküvi ürünlerden birini seçip üretim, dağıtım, tüketim aşamalarını araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Top gömlek halı ayakkabı bisküvi ürünlerden birini seçip üretim, dağıtım, tüketim aşamalarını araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Ayakkabı genel olarak ham maddesi deri ve kauçuktan olan maddelerin belli atölyelerle gelmesi sonucunda çeşitli kalıplarla kesilen derinin ve eritilen kauçuk maddesi ile ayakkabının altı tasarımı yapılması ile başlar.
Ayakkabıların kavuştuğun üstüne derinin monte edilmesi sonucunda çeşitli işlemlerden sonra ayakkabı hazır bir hale gelir ve kutular.
Kutulardan ayakkabılar taşıma araçları ile beraber satılacak olan mağazaya götürülür ve burada tüketicinin hizmetine sunulmaktadır.


Top gömlek halı ayakkabı bisküvi ürünlerden birini seçip üretim, dağıtım, tüketim aşamalarını araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Bisküvinin ham maddesi buğdaydır. Buğday Çiftçi tarafından ekilerek olgunlaştıktan sonra biçilen ve hasat haline getirdikten sonra buğday olarak değirmende satılan tarım ürünüdür.
Değirmende satıldıktan sonra buğday un haline getirilerek bisküvi yapılan fabrikalara un halinde satılmaktadır.
Un haline getirilmiş olan buğday bisküvi fabrikalarında hamur şeklini alır ve burada bisküvileri şeklini verildikten sonra fırınlanarak ve çeşitli tatlandırıcı maddeler eklenerek hazır bir hale getirilir ve paket paketlenerek yolculuğuna başlar.
Paketlenmiş olan bisküviler Bakkal Market ve benzeri satış noktalarına gelerek tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Soframızda kullanmış olduğumuz besin maddeleri üstümüze girmiş olduğumuz tüm tekstil ürünleri evimizde kullandığımız ev eşyaları ve teknolojik araçlar Ayrıca temizlik amacıyla kullanmış olduğumuz tüm maddeler elbetteki hammaddesi olarak işlenmekte ve soframıza gelene kadar ya da evimize gelene kadar çeşitli aşamalardan geçerek geldiğini bilmekteyiz bunlar üretiminde tüketim temel amaçları arasında yer almaktadır elbette ki insanların ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile üretimin aktif olması gerekmektedir üretilen ürünler insanların tercihlerine göre değişiklik göstermekte ve hammaddesinin işlenerek ve çeşitli aşamalardan geçerek kullanıma sunulduğunu yukarıdaki bilgilere daha iyi bir şekilde anlamamız mümkün olmuştur.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.