Ders Notları

Hayal gücünüzü ekleyerek yeni bir spor ayakkabı tasarlayınız. Tasarımınızı aşağıya yazarak anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Hayal gücünüzü ekleyerek yeni bir spor ayakkabı tasarlayınız. Tasarımınızı aşağıya yazarak anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hayal gücünüzü ekleyerek yeni bir spor ayakkabı tasarlayınız. Tasarımınızı aşağıya yazarak anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Hayalimdeki ayakkabı yazları serin tutabilen kışları ise şu geçirmeyen ve ayağımı sıcak tutabilecek. Ayağımı vurmayan, Nasr gibi rahatsızlıklar vermeyen, yağışlı günlerde yürürken kaymayan bir ayakkabı üretmek isterdim.


Hayal gücünüzü ekleyerek yeni bir spor ayakkabı tasarlayınız. Tasarımınızı aşağıya yazarak anlatınız.  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ayakkabı insan ayaklarını koruyan en önemli giyim aksesuarıdır. İnsan sağlığı ayaklarda başlar. İnsanın ayakları sağlıklı ise kendi sağlığı de iyidir. Bunun için insanlar ayaklarına kaliteli, sağlam ayakkabılar giymeye özen gösterirler. Bundan yola çıkarak yapacağımız ayakkabı öncelikle insanların sağlıklı olduğuna emin olduğu için almak isteyecekler bir ayakkabı olması lazım.

Ayakkabı kesinlikle Nasr, topuk dikeni gibi ayak hastalıklarına sebep olmayacak ayakkabının tabanı hava tabanlı olacak iç kısmı ise  ortopedik olmalı, içinde ayağımız rahat etmeli. Ayakkabı kaliteli yumuşak fileli kumaştan olacak, bu sayede yürüyüş ve koşuda ayağımız terlemez. Ayakkabı fileli olduğu için yaz günleri kullanılabilir. Kış için ise şu geçirmez termo tabanlı  bir spor ayakkabı yapabiliriz.


Hayal gücünüzü ekleyerek yeni bir spor ayakkabı tasarlayınız. Tasarımınızı aşağıya yazarak anlatınız.
“6. Sınıf Türkçe Kitabı 204-207-208-209-210-211-212-213. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hayal dünyasında bir ayakkabı tasarımcısı olsaydım çeşitli birçok maddelerden ayakkabı yapmayı düşünebilirim örneğin camdan örgüden pamuktan tahtadan veya şeffaf plastik plastikten ya da çamurdan bir ayakkabı yapmayı deneyebilir din buna farklı tasarımları farklı renkleri ve farklı yapılara örnek göstererek çeşitli şekilde tasarlanmış olduğum bu ayakkabıları severek ve isteyerek farklılık içerisinde kullanabilir ve bunların ne kadar güzel olduğunu görerek ve giyerek anlayabilir dik.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.