Ders Notları

Sizce aile bağları yerleştiğimiz yerde olmamızda etkili midir? Neden?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce aile bağları yerleştiğimiz yerde olmamızda etkili midir? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce aile bağları yerleştiğimiz yerde olmamızda etkili midir? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence aile bağları yerleştiğimiz yerde olmamıza kesinlikle etkilidir. İnsanlar genellikle akrabalarına veya ailesine yakın olmak, onlar ve onlarla beraber vakit geçirmek ve ihtiyaç duydukları zaman onlara kolayca ulaşabilmek isterler. Bu yüzden aile bağlarına göre yaşayacağı yerleri seçerler.


“Sizce aile bağları yerleştiğimiz yerde olmamızda etkili midir? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence aile bağları yerleştiğimiz yerde olmamız da doğrudan ilişkili ve kesinlikle etkilidir.

İnsanlar büyüseler bile annelerine, babalarına ve ailelerine olan ihtiyacı şekli değişse de geçmez.

Yani çocukluğumuzdaki kader yeme içmek gibi durumlarda annemize ihtiyacımız olmasa da annemizin bizi sevmesine ve varlığını bilmemize her zaman ihtiyacımız vardır.

Hayatımıza çok başka insanlar girse de annemize ve babamıza olan sevgimiz ve düşkünlüğümüz ömrümüz boyunca devam eder.

Özellikle yaşları ilerlediği zaman eğer iş durum müsaitse ailemizin yakınında olmak ve onların ihtiyaç duyduğu zaman onlara yardımda bulunmak her insanın isteğidir.

Ayrıca bizim de ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda ailemizin yanımıza gelmesi ve bizimle ilgilenmesi de yine her insanın beklediği bir şeydir. Bu yüzden yaşayacağımız yeri de aile bağlarımızın yakınına göre tercih ederiz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile bağlarımızın ve akraban bağlarımızın güçlü olması için öncelikle bulunduğumuz yerlerin aynı yakınlıkta olması oldukça önemlidir örneğin bedeninizin teyzemiz ve dayımız bizim yakınlarımızda olduğu zaman onlarla daha fazla zaman geçiririz onlarla görüşebilme ziyaret etmek gibi imkanlara sahip olabiliriz eğer birbirimizden farklı bölgelerde uzakta olsaydık elbette ki birbirimizle zaman geçirmek birbirimizi tanımak oldukça zor olabilirdi bu da bulunduğumuz bölgede aynı olduğumuz için birbirimize daha hoş vakit geçirmek için bir fırsat olduğu gözlemlenebilir ve yukarıdaki bilgilerle bunun ne kadar doğru olduğunu görebiliyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.