Bilimin önemi hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

Bilimin önemi hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Çağrışımlarınızdan hareketle bilimin önemi hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çağrışımlarınızdan hareketle bilimin önemi hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bilimin önemi tarih boyunca yapılmış olan icatlara fikirlere ve kazanılmış olan savaşlara bakıldığı zaman ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

Türk tarihinde İstanbul’un fethinin önemi kadar İstanbul’un fethinde kullanılan bilim ile beraber büyük topların yapılması İstanbul’un su yapısının ölçülerek derinliğinin hesaplanması gibi birçok faaliyette geometri ve matematik kullanılması bilimin ne denli önemli olduğunu bizlere göstermektedir.


Çağrışımlarınızdan hareketle bilimin önemi hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Tarih boyunca Yapılan araştırmalar sonucunda bilimin yapılmış olan icatlar fikirler üzerine ne kadar etkisi olduğunu kolaylıkla görebiliriz.

Tarihte yapılmış olan uçak ampul telefon radyo gibi birçok iletişim ve ulaşım araçları bilim sayesinde insanların birçok ihtiyacını karşılamış ve insanların hayatta rahat bir şekilde yaşamalarını sağlamıştır.

Ayrıca günümüzde var olan teknolojilere bakıldığı zaman bilim sayesinde birçok hastalık kolay bir şekilde tedavi edilmekte ev içerisinde var olan teknolojik aletler ile beraber insanların hayatları kolaylaştırmakta yapılan bilim ve beraber ulaşım araçları ile beraber insanlar kolay bir şekilde istedikleri bir yerden bir yere gidebilmektedir.

Kitle iletişim araçlarına bakıldığı zaman ise insanlar var olan telefon bilgisayar internet gibi icatlar ile beraber kolay bir şekilde sınır tanımadan iletişim kurarak dünya hakkında var olan haberleri elde edebiliyorlar.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bilimin önemi hakkındaki düşüncelerinizi anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!