Ders Notları

Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Akraba ziyaretlerinin yeri bizim kültürümüzde çok özeldir. Büyüklerimizi sevdiğimizi ve saydığımızı onları hatırlayarak, arayıp sorarak ve ziyarette bulunarak gösteririz.

Aynı şehirde değilsek bile haftada yada ayda bir onları telefonla arayıp hal hatır sormak hem onları hem bizi mutlu eder.


Akraba ziyaretlerinin önemi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Akrabalarımız iyi günümüzde, kötü günümüzde yanımızda olan ihtiyaç duyduğumuzda bir telefonla yanımızda olan kişilerdir. Dedemiz, nenemiz, amca, dayı, hala, teyze, kuzenler hayatımızda sürekli yerleri olan evlerine rahatça gidebildiğimiz anne babamız gibi bizi seven kişilerdir.

Bu kişileri bayramlarda, özel günlerde, günlük hayatımızda boş vakitlerimizde unutmamalı sürekli ziyaret etmeli onları mutlu etmeliyiz.

Aile akraba bağlarımız güçlü olursa bu hayatta şanslıyız demektir. Günümüzde eski zamanlara kıyasla akrabalık bağları zayıflamış insanlar birbirleri ile fazla görüşmemeye başlamıştır. Bunu güçlendirmek adına uzak bir şehirde bile yaşıyorsak onları telefonla aramalı varlığımızı hissettirerek onları mutlu etmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Akraba ziyaretlerinin elbetteki Türk toplumunda ve islamiyette yeri çok büyüktür peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem de akraba ilişkilerinin güzel ve daim olmasına dikkat çekmiştir Ayrıca akrabalar içerisinde her zaman iletişimde ve yardımlar sever olarak bulunmalıyız akrabalarımızla ilişkilerimizi kesmemeliyiz özellikle özel günlerimizde ve dini bayramlarımız da akrabalarımız da her zaman güzel zaman geçirmeye çalışmalıyız akrabalarımıza zaman geçirmek ve onları yakın bir şekilde ziyaret etmek elbette ki Türk toplumunda bir kültür haline gelmiştir Türk toplumu akrabalara büyük önem verir yardımlaşma ve dayanışma söz konusu olduğu zaman akrabalarına öncelik verir akrabalar her zaman en yakınlarımız olduğu zaman zor zamanlarımızda ve sevinçlerimiz de ilk yanımızda olacaklar onlardır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.