Büyük Millet Meclisinin açılışında kürsüden konuşma yapan bir milletvekili olduğunuzu varsayarak duygu ve düşüncelerinizi paylaşınız.


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Büyük Millet Meclisinin açılışında kürsüden konuşma yapan bir milletvekili olduğunuzu varsayarak duygu ve düşüncelerinizi paylaşınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Büyük Millet Meclisinin açılışında kürsüden konuşma yapan bir milletvekili olduğunuzu varsayarak duygu ve düşüncelerinizi paylaşınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Milletimiz uzun zamanlardan sonra bir nebzede olsa feraha ermiş ve ülkemizden düşmanlar hezimetle geri püskürtülmüştür. Ancak şu kadar ki zor zamanlardan sonra imtihanımız daha bitmemiştir. Birçok kayıp veren ülkemiz toparlanmak için milli beraberlik ruhuna ve milletimizin desteği ve sabrına ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizin birlik ve beraberliği , bizlere olan güveni ve bizim çalışmalarımızla inşallah eskisinden daha güçlü olacaktır.


“Büyük Millet Meclisinin açılışında kürsüden konuşma yapan bir milletvekili olduğunuzu varsayarak duygu ve düşüncelerinizi paylaşınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Kıymetli kardeşlerim;

Canla kanla vermiş olduğumuz bu büyük mücadeleden sonra mücadelemiz başarı göstermiş ve zorla da olsa Büyük başarılar elde etmişizdir

Bundan sonra yapmamız gereken şey halkımızın güvenini kazanmak ve ülkemizin ekonomisini düzelterek onu Büyük Milletler seviyesine çıkarmaktır.

Bu da sabrımız dualarımız ve çalışmalarımızın sonucunda olacaktır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Büyük Millet Meclisinin açılışında kürsüden konuşma yapan bir milletvekili olduğunuzu varsayarak duygu ve düşüncelerinizi paylaşınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Türkiye Büyük millet meclisi'nde konuşma yapan bir milletvekili olsaydı öncelikle beni dinlemekte olan milletvekillerimi veya dinamikte olan insanların hitap etmek için güzel bir söz ve hitap kelimesi bulduktan sonra ülkemiz için kurulan Türkiye Büyük millet meclisi'nin ve cumhuriyetin ülkemize ne kadar faydası olacağını ilerleteceğini ve ne kadar çağdaşlık mutluluk seviyesi yükseltebileceğini anlatan birçok bilgiyi onlarla da paylaşmak isterdim bu durumda olmak isteyen binlerce Türk kahramanı tebrik etmek isterdim ülkemizi düşmanlardan temizleyen Türk milletine teşekkür ederdim Atatürk liderliğinde kazanmış olduğumuz bu başarıyı gönülden tebrik ederdim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!