Ders Notları

Oyuncaklarınızın kullanma kılavuzunu okuyor musunuz? Neden?

5. Sınıf Türkçe Oyuncaklarınızın kullanma kılavuzunu okuyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Oyuncaklarınızın kullanma kılavuzunu okuyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet aldığım Oyuncaklarınızın kullanma kılavuzunu okuyorum. Çünkü oyuncakların nasıl yıkanması, hangi durumlarda zarar göreceği, hangi durumlarda bizlere zarar vereceği hakkında bilgiler içermektedir.


Oyuncaklarınızın kullanma kılavuzunu okuyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Evet okuyorum. Oyuncakların bizlere verebileceği zararlar, nasıl saklanması, nasıl temizlenmesi ve hangi yaşlar arasında kullanılması gerektiği hakkında bizlere bilgiler verdiği için önemli bilgiler içermektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oyuncaklarımızı aldığımız zaman kullanma klavuzu kullanırken nasıl üretildikleri ne nerede sildiklerini yaşımıza uygun olup olmadıklarını içlerinde bulunan hammaddelerin nelerden bulunduğunu öğrenebiliriz. Oyuncak seçimi yaparken yaşımıza uygun ve oynayabileceğimiz sağlıklı ham maddelerden meydana gelen sağlıklı güzel plastikten oluşan oyuncakları tercih etmemiz gerekir. Kesici delici ya da başkasına incitecek oyuncakları tercih etmemek gerekir. Oyuncak seçimi yaparken kullanıma uygun her zaman kullanabileceğimiz ve aile bütçemize uygun oyuncakları tercih etmek de gerekir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.