Ders Notları

Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmak, aile ve ülke ekonomisine nasıl katkı sağlamaktadır? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmak, aile ve ülke ekonomisine nasıl katkı sağlamaktadır? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmak, aile ve ülke ekonomisine nasıl katkı sağlamaktadır? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde israf çoğalmaya başlamıştır. İnsanlar çevreyi önemsemeden israf yapmaya başlamıştır. Bu israf aydınlatma da yani elektrik konusunda, su konusunda, besin konusundadır. Biz aydınlatma da israfı ele alacak olursak, evi aydınlatacağımız zaman kullandığımız elektrik miktarı fazladır. Gereksiz yere yaktığımız zaman bu da bize masraf olarak geri dönecektir. Hem bu aile hem de ülke ekonomisini sarsacak bir israftır.


Aydınlatma araçlarını tasarruflu kullanmak, aile ve ülke ekonomisine nasıl katkı sağlamaktadır? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Teknolojinin gelişmesi genel anlamda iyi olsa da beraberinde sorunları da getirmiştir. Bu sorunların içinde israf bulunmaktadır. Evimizde, iş yerimizde, okullarımızda yaptığımız israflar hem bizleri hem de ülkeyi etkilemektedir. Aile içi düşünecek olursak aydınlatma konusunda tasarruflu olduğumuz zaman daha az masraf çıkarmış oluruz. Bu da aile ekonomisine katkı sağlamış olur. Okullarda, iş yerlerinde aydınlatma konusunda uyguladığımız tasarruf sayesinde hem o iş yerinin ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı da bulunmuş oluruz. Her zaman tasarruflu olmamız ve tek kendimizi değil iileriki yaşamı ve diğer canlıları da düşünmemiz gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aydınlatma araçlarının getirince bilinçli bir şekilde kullanmak ve bu araçları israf etmemek ülkemize katkı sağladığı gibi ülke ekonomisinin gelişmesinde ve katkı sağlayacağını söyleyebiliriz bunun yanı sıra aydınlatma araçlarının tasarruflu bir şekilde kullandığımız zaman çevrenizi temiz de tutarız çevremizin daha temiz bakımlı ve elektrik su gibi kaynaklarımızın daha verimli olması için aydınlatma araçlarının tasarruflu bilinçli bir şekilde tüketmeli ve kullanmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.