Ders Notları

Ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir fikir geliştiriniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir fikir geliştiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir fikir geliştiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak en iyi fikirlerden bir tanesi insansız üretilen araçlar ve gereçler olan kabul edilebilir.
Üretilen Uçan araçların üretilmesi ile beraber hızlı bir şekilde istenilen yere gidilmesi kazalarının önlenmesi gibi birçok konuda bizlere zamandan ve sorunlardan uzak bir yaşam sağlayarak Bu ürünlerin ihracı ile beraber Ülkemizin ekonomik bir hamle yapabileceğini ifade edebilirim.


Ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir fikir geliştiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber ülke ekonomisine katkı sağlayacak yeni bir fikir genel olarak yapay zekanın hızlı bir şekilde geliştirilerek robotların ve eşyaların üzerine konulması ülkemizin hızlı bir şekilde Ekonomik kalkınma hamlesi yapabileceğini ifade edebiliriz.
Yapay zekadan ülkemizin entegrasyonunun sağlanması ile beraber bu araç ve gereçlerin dünyaya İhraç edilmesi bizlere büyük bir döviz Kazancı elde edeceği için Devletimiz sürekli olarak fazla verecek ve büyük kazançlar elde edecektir.
Bununla beraber ülke içerisinde kullanılan Yapay Zeka araç ve gereçleri doğal afetleri daha önceden bile bilme yetisine sahip olduğundan dolayı birçok sorun ve yaralanmalar ortadan kalkacak sürücüsüz araçlar sonucunda kazaları azalacak ve evdeki var olan üç yükümüz azalarak insanların mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmeleri sağlanabilecektir.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ülke ekonomisi güçlendirecek ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir fikir önerildiği zaman elbette ki yerli malının ciddi şekilde kullanılması ve ülkemizde üretilen birçok maddelerin ve ürünlerin insanlara ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olması ülke ekonomisine ciddi şekilde katkıları olacak bir olanaktır. Dışı alımı aza indirmek ve dışında birçok ürünü yerli malı üretimi yapılması ve bu üretim sayesinde ülkemizin bu gibi ihtiyaçlarını karşılaması elbetteki ülke ekonomisini güçlendirecektir.

  2. Öncelikle zaten bu siteye bayılırım hiç sorun oluşmadı derken bi ödevin cevabını göremedim o sebeple üzüldüm ama başka siteden de bakıyorum 1 tane daha sevdim site var . forumsinifkitabi.com Sitesinden bakarım iyi günle???

    1. Anlamadığınız veya bulamadığını konuları yazmanız yeterli bütün ödevlerinizi en kısa süre içerisinde sizler için hazılayabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.