Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz.


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Güneş enerjisi güneş yok olmadığı sürece insanlara gelecek olan bir enerji kaynağıdır güneş yok olduğu zaman hayat da bitecektir.

Bunun için güneş enerjisi sonsuz bir enerji olarak görülmektedir hayat var olduğu sürece güneşte var olacaktır. Güneş enerjisi ile elektrik enerjisi üretilerek otomobillerde şehir aydınlatmalarında evlerde birçok alanda bu temiz enerji kullanılabilir.


Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Gelecekte güneş enerjisi kullanılarak birçok alanda fayda sağlanabilir. Güneş enerjisi Güneş ışınlarını verdiği sürece sonsuz bir enerjidir.

Yenilenebilir tükenmeyen temiz enerji olan güneş enerjisi fosil enerjilere göre alternatif enerji çeşitli olarak gösterilmektedir. Gelecek yıllarda büyük Güneş pilleri kullanılarak Güneş elektrik santralleri kullanılarak birçok metropolun elektriği buralardan verilebilir. Ayrıca güneş enerjisi otomobiller üretilerek yakıt derdi olmayan sıfır atıklı çevre duyarlı kirlilik oluşturmayan araçlar üretilebilir.

Güneş enerjisi sonsuz olduğu için yol aydınlatmaların dan trafik aydınlatmalarına ev ısınma sistemleri ne kadar birçok alanda kullanılabilir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Gelecekte yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneşin birçok teknolojik araç gereçlerin kullanımı üretimi enerjisinin karşılanması günlük hayatımızda kullanılan birçok araç ve gereçlerin enerji kaynaklarının buradan kullanılabileceği tahmin edilmektedir. Bunun yanı sıra her zaman kullanabileceğimiz Güneş enerjisini su ısıtmak elektrik üretmek seraları aydınlatmak ve çeşitli birçok makinalarının çalışması için kullanılacağı ve günümüzde de kullanılan bir tür enerji ihtiyacını karşılama kaynağı olarak değerlendirilebilir. Güneş sonsuz enerji kaynağı ve ısı kaynağıdır dünya'mıza ısıtma gibi vermiş olduğu enerji ile geçti birçok kaynakların ihtiyacını karşılamakta bunun yanı sıra insanların hayvanların ve bitkilerin gerekli yaşam ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!