Ders Notları

Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Tutku Yayınları Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Güneş enerjisi güneş yok olmadığı sürece insanlara gelecek olan bir enerji kaynağıdır güneş yok olduğu zaman hayat da bitecektir.

Bunun için güneş enerjisi sonsuz bir enerji olarak görülmektedir hayat var olduğu sürece güneşte var olacaktır. Güneş enerjisi ile elektrik enerjisi üretilerek otomobillerde şehir aydınlatmalarında evlerde birçok alanda bu temiz enerji kullanılabilir.


Güneş enerjisinden gelecekte nasıl yararlanılabilir? Bu konuyla ilgili fikirler üretiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Gelecekte güneş enerjisi kullanılarak birçok alanda fayda sağlanabilir. Güneş enerjisi Güneş ışınlarını verdiği sürece sonsuz bir enerjidir.

Yenilenebilir tükenmeyen temiz enerji olan güneş enerjisi fosil enerjilere göre alternatif enerji çeşitli olarak gösterilmektedir. Gelecek yıllarda büyük Güneş pilleri kullanılarak Güneş elektrik santralleri kullanılarak birçok metropolun elektriği buralardan verilebilir. Ayrıca güneş enerjisi otomobiller üretilerek yakıt derdi olmayan sıfır atıklı çevre duyarlı kirlilik oluşturmayan araçlar üretilebilir.

Güneş enerjisi sonsuz olduğu için yol aydınlatmaların dan trafik aydınlatmalarına ev ısınma sistemleri ne kadar birçok alanda kullanılabilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gelecekte yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneşin birçok teknolojik araç gereçlerin kullanımı üretimi enerjisinin karşılanması günlük hayatımızda kullanılan birçok araç ve gereçlerin enerji kaynaklarının buradan kullanılabileceği tahmin edilmektedir. Bunun yanı sıra her zaman kullanabileceğimiz Güneş enerjisini su ısıtmak elektrik üretmek seraları aydınlatmak ve çeşitli birçok makinalarının çalışması için kullanılacağı ve günümüzde de kullanılan bir tür enerji ihtiyacını karşılama kaynağı olarak değerlendirilebilir. Güneş sonsuz enerji kaynağı ve ısı kaynağıdır dünya’mıza ısıtma gibi vermiş olduğu enerji ile geçti birçok kaynakların ihtiyacını karşılamakta bunun yanı sıra insanların hayvanların ve bitkilerin gerekli yaşam ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.