Ders Notları

Geçmişte ve günümüzde kullanılan aydınlatma araçları arasındaki farklar nelerdir?

4. Sınıf Fen Bilimleri Geçmişte ve günümüzde kullanılan aydınlatma araçları arasındaki farklar nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geçmişte ve günümüzde kullanılan aydınlatma araçları arasındaki farklar nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Geçmişten günümüze kullanılan aydınlatma araçları birçok aşamadan geçmiştir. İlk aydınlatma aracımız ateştir. Ateş bulunduktan sonra aydınlatma araçları bu ateşe göre şekillenmeye başlamıştır. Daha sonraları elektriğin bulunması ile aydınlatma araçları bu seferde elektriğe göre şekillenmeye başlamıştır. Teknolojinin gelişimi aydınlatma araçlarını daha iyi hale getirmeye başlamıştır. İlk zamandan şimdiye kadar olan aydınlatma araçları; ateş, meşale, yağ lambası, mum, gaz lambası, ampul, floresan lamba, led lamba olarak sıralanır.


Geçmişte ve günümüzde kullanılan aydınlatma araçları arasındaki farklar nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Eski zamanlardaki aydınlatma araçları ile şimdiki kullandığımız aydınlatma araçları birbirlerinden farklıdır. Geçmişten günümüze birçok değişiklik yaşamıştır. İlk bulunan aydınlatma aracımız ateştir. Ateşin bulunması ile zamanla yeni aydınlatma araçları yapılmıştır. Bu aydınlatma araçları da ateş ile çalışmaktadır. Elektriğin bulunması ile aydınlatma araçları bu sefer de elektriğe göre şekillenmeye başlamıştır. Daha iyi, daha net bir şekilde olmuştur. Geçmişten şimdiye kadar aydınlatma araçları şunlardır; ateş, meşale, yağ lambası, mum, gaz lambası, ampul, floresan lamba, led lamba olarak sıralanır. İlk aydınlatma aracı ateş iledir. Şimdiki aydınlatma araçları ise elektrik ile çalışmaktadır. Aralarındaki fark budur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geçmişte kullanılan aydınlatma araçları mum meşale ve gaz lambası olarak bilinmektedir bu aydınlatma araçları elbetteki elektrikte çalışmazdı. Ayrıca kullanımı zor ve tehlikeli olabilirdi. Geçmişte kullanılan aydınlatma araçları günümüzdeki Aydınlatma araçlarına göre ilkel olarak gösterilebilir di günümüzde kullandığımız aydınlatma araçları elektrik ile çalışmaktadır elektrikle çalışan aydınlatma araçları arasında pil ile çalışan aydınlatma araçları veya şarjlı olan aydınlatma araçları da vardır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.