İlk yardım ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız. | Forum Sayfa Cevapları

İlk yardım ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe İlk yardım ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İlk yardım ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Herhangi bir kazazede veya rahatsızlanma sonucu, hayati tehlikesi olan bir kişiye sağlık ekipleri gelene kadar tıbbi yardım sağlayan durumu daha kötüye gitmesini engelleyen veya iyileşme sağlayabilen, kişilerce yapılan müdahalelerin sonucuna ilk yardım denir.


İlk yardım ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İnsanlar yaşam içerisinde birçok tehlike ile karşılaşabilirler. Bu durumlar karşısında çevremizde, ani müdahale edebilecek tıbbi ekipmanları olan bir sağlık kuruluşu olmayabilir.

Bunun gibi durumlarda kazazede veya rahatsızlanan kişiye gerekli müdahaleleri yapabilecek kişiler olması lazım, bu kişiler ilk yardım bilen eğitimli kişilerdir. Bu kişiler rahatsızlanan kişi veya hayati tehlikesi olan insanı daha kötü bir duruma gelmesini engellemek için gerekli müdahaleleri yapmaları gerekir.

Yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesini sağlamak, iyileşmeyi kolaylaştırmak ilk yardımın öncelikli amacıdır. Çevremizdeki insanlara faydalı olabilmemiz için vede sevdiğimiz insanların bir gün bize ihtiyacı olabileceğini düşündüğümüz için açılan ilk yardım kurslarına gitmemiz gerekir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İlk yardım ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
deniz
gerçekten çok güzel ve çok iyi olmuş emeği geçen herkese çok teşekkür ediorum sağlıcakla kalın
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!