İlk yardım ile ilgili araştırma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

İlk yardım ile ilgili araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe İlk yardım ile ilgili araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İlk yardım ile ilgili araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :İlk yardım bir kaza veya yaralanma esnasında, insan üzerinde bir sağlık sorunu ortaya çıktığı anda yapılması gereken ilk müdahaleye denir. İlk yardım, yapan kişinin mutlaka ilk yardım eğitimi almış olması gerekir. Çünkü bilinçsizce yapılan ilk yardım yapılan kişinin hayatına dahi mal olabilir.


İlk yardım ile ilgili araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İlk yardım koruma, bildirme ve kurtarma sıralaması ile oluşur. Koruma, kaza olan yer veya olayın gerçekleştiği yerde hayati tehlike varsa o bölgeden uzaklaştırmalı ve müdahale yapılacak kişinin etrafı güvenli hale getirilmelidir.

Bildirme bölümünde 112 ambulans a haber verilerek şahsın cinsiyeti, yaşı nereden yaralandığı gibi bilgiler gelecek ambulansa aktarılmalı, kurtarma kısmında ise ilk yardım için kullanılabilecek, pamuk, sargı bezi, tahta parçaları, boğma ipi, yara bandı gibi malzemelerle ilk yardım yapılarak, ambulans gelene kadar hasta yada ilk yardım alan kişi gözlem altında tutulur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İlk yardım ile ilgili araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Pelin
ilk yardım bir kaza ve yaralanma anında Yada bir sağlık sorunu ortaya çıkınca yapılan müdahale Dir. İlk yardımı yapan kişi mutlaka eğitim almış olmalıdır eğer almadıysa ilk yardım gören kişinin can ve mal kaybına neden olmasını sağlayan en büyük unsurdur
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!