Ders Notları

Büyüklere saygı ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

5. Sınıf Türkçe Büyüklere saygı ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüklere saygı ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bazen çok sevmesek bile büyüklerimize saygı göstermemiz gerekir. Çünkü her insanın kendimi gibi olmasını beklememiz yanlıştır. İnsanlar herkesi sevmek zorunda değildir. Sizin onları sevmenizi kimse beklememiz fakat saygı her daim olmak zorundadır.


Büyüklere saygı ile ilgili araştırmalarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Büyüklere saygı onlara hizmet etmek ve yanlarında nasıl konuşup, nasıl davranmamıza dikkat etmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Ailemiz asla bizim kötülüğümüzü istemez. Bazı konularda bize doğru yolu göstermeye çalışırlar. Onlara saygı duyarsak bize karşı gösterdikleri sevgi her zaman daha çok artar.

Bu çabayı kıymetli bulup üstümüze daha çok düşerler. En baştan itibaren tüm anne ve babalar çocuklarınım hayatı boyunca iyi bir yerde olmalarını isterler ama her zaman anne ve baba kendilerine saygı duyulduğu hissetmek ister. Ayrıca  aile büyüklerine saygılı olan insanlar toplum içerisinde de sevilen bireyler olurlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.