Konusu azim ve kararlılık olan bir fabl yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Konusu azim ve kararlılık olan bir fabl yazınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Konusu azim ve kararlılık olan bir fabl yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Konusu azim ve kararlılık olan bir fabl yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bir gün karıncalar kışa hazırlık yaptıkları dönemde yollarına büyük bir kaya parçası çıkmıştır. Kaya karıncaların yiyeceğe ulaşmasını engellemektedir. Ancak karıncalar yılmadan kendi aralarında nasıl aşacakları hakkında öneriler sunmuşlardır. Bir karınca ortaya atılarak otların gövdesinden bir yol yaparak kolay bir şekilde aşabilecekleri hakkında fikir yürütmüştür. Otların gövdelerinden bir yol yapılarak karıncalar yiyeceğe ulaşmışlardır. Düşünürken dikkatli, uygularken kararlı olun. sözü bizlere en güzel örnek olarak kabul edilmektedir.


Konusu azim ve kararlılık olan bir fabl yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Bir gün ormanda hayvanlar kışa hazırlanmak için yiyecek toprakken bir papağan kışı zaten yiyecek bulurum diyerek boş boş vaktini geçiriyordu. Bunun sonucunda kış geldiğinde karın ortasında kalan papağan ne yapacağını şaşırmış. Diğer hayvanlardan yardım isteyen papağan Akan su yosun tutmaz. sözü ile karşı karşıya kalır. Gelecekte zorlukların geleceğini bilerek çalışan hayvanlar yuvalarında huzur içinde yaşarken papağan soğukta hayatını kaybetmiştir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Konusu azim ve kararlılık olan bir fabl yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!