Ders Notları

Konusu dini veya milli bayramlar olan bir hikâye yazınız.

6. Sınıf Türkçe Konusu dini veya milli bayramlar olan bir hikâye yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
BAYRAM ELBİSEM
Ben bir bayram sabahı uyandığımda diğer çocuklar gibi sevinemiyor ve daha mutsuz hissediyordum. Yeni bir elbise alamadığımız için üzülüyor ve arkadaşlarımın yanında mahcup hissedeceğimi düşünüyordum. Üzgün bir şekilde kalktım. Annem evi temizlemiş ve bizim ve misafirlerin yemesi için ikramlıklar hazırlamıştı. Annem bu üzüntümün farkında olduğu için ağladı ve bana sarıldı. Kapı çaldığı için kapıya doğru koştum. Arkadaşlarım beni şeker toplamak için çağırmaya gelmiş, ancak ben istemediğimi söyleyerek onları yollamıştım. Elbisem olmadığını nasıl söyleyecektim ki.
Enes bizim komşumuzdu ve benden iki yaş büyüktü. Ona gelen hediye kıyafetler üzerine olmadığı için onu birine vermek istemişti. Bize annesi ile geldi bana getirmiş olduğu poşeti uzatarak bunu isteyip istemediğimi sordu. İçindekileri görünce aklım başımdan gitmişti.
Ona sarıldım ve kıyafetleri giydim. Babası ona o kıyafetlerin aynısını ama bir büyük bedenini almış ama diğer kıyafetleri iade edemediği için elinde kalmıştı. Beraber ikizler gibi bütün gün gezdik.. O da bizim evdeki ikramlarımızı beğendi. Beraber arkadaşlarımın yanına giderek türlü türlü oyunlar oynadık. 

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.