Kompozisyon Örnekleri

Gençlerimizin hedefi ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Gençlerimizin hedefi ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gençlerimizin hedefi ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Küçük Hayaller

Gelecekte iyi yerlere gelmeyi planlayanlar ,bugünkü gençliklerinde mücadeleye sarılmalıdırlar.
Günümüzde bir çok gencimizin hayali güzel ve başarılı yerlere gelmek olsa da gerek teknolojinin gelişmesi, gerekse de fikir yapısının değişmesi ile ne yazıkki hedeflerimiz oldukça küçük şeyler olmaya başladı.
Hedeflerimizi yüksek tutmalı ve başarılı olmak için hayallerimiz uğrunda koşmalıyız.


Gençlerimizin hedefi ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Gençlerin Hedefleri

Gençler bugünün enerjileri , yarının yetişkinleridir.
Gelecek gençlerin omuzları üzerinde var olacaktır. Bir çok gencimizin geleceğe dair hayalleri yüksek olsa da büyük bir çoğunun hayali ne yazıkki küçük hayallerdir.
Sanatsal faaliyetler çok değerli olmakla beraber herkesin oyunculuk, şarkıcılık ve youtubeerlık gibi alanlara sadece yoğunlaşması diğer doktorluk , mühendislik gibi alanlarda eksiklik meydana getirebilir.
Ayrıca sadece bu mesleklere yoğunlaşılması diğer önemli mesleklere rağbetin azalması ve sıkıntıların doğmasına sebep olmaktadır. Yapılacak olan sanatsal faaliyetlerle beraber bu mesleklerin de devamıdır.
Gençlerimizi geleceğe dair büyük hayallerle yetiştirmeli ve onlara destek olmalıyız ki başarı daim olsun.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizin kurucusu ve Atatürk’ü olan, Mustafa Kemal her zaman gençlerin Bir ülkenin geleceği olduğunu eğitimle temel hak ve özgürlüklerini kullandıkları sürece bir ülkenin temel bağımsızlıklarını soruya diyeceklerini daha sağlıklı nesiller olarak bir  büyüyecekler ini her zaman vurgulamıştır. Gençlerin hayal kurma dünyası elbetteki başarıya ulaşmanın en temel anahtarı olarak bilinmektedir başarılı bir nesil elbetteki eğitimle bilgi almak ve cehalete uzak kalmak da olabilir Bir kendine güvenerek küçük hedeflerle ilerlemesi başarıya ulaşması başarı yolunda çok çalışması elbetteki sağlam bir birey olarak yetişmesine yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.