Ders Notları

Çevrenizdeki insanlar hangi mesleklerle uğraşmaktadır? Söyleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çevrenizdeki insanlar hangi mesleklerle uğraşmaktadır? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizdeki insanlar hangi mesleklerle uğraşmaktadır? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Çevremizdeki insanlar birçok meslekle uğraşmaktadır çevremizde öğretmen avukat doktor hemşire mühendis tezgahtar çöpçü Bakkal fotoğrafçı bankacı güvenlik personeli polis memurları ve benzeri bir çok meslek kolları bulunmaktadır.


Çevrenizdeki insanlar hangi mesleklerle uğraşmaktadır? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Kişiliğimiz bizi diğer kişilerden ayıran en net yanımızdadır bize Özeldir öğretici farklılıktır kişiliğimiz oluşturan etkenler de ilgilerimiz yaşam tarzlarını düşüncelerimiz duygularımız bakış açımız davranışlarımız konuşma tarzımız tavır ve tutumlarımız ve daha pek çoğu dur doğal olarak bir şey kendi kişiliği çevresinde bir oluşturma sahip olduğunu yetenekleri becerileri ve başarı gösterdikleri başarıdan uğraştıkları ürettikleri öğretemedikleri yapabildikleri ve yapamadıkları gibi farklı oluşturur.

Bu da hayatımızı her alanına yansıttığı gibi mesleğimize işimize de yansıyacaktır her kişiliğin bir mesleği vardır insanlar hayatlarını sürdürebilmek için birçok mesleği yapmaktadır. Çevremizde Mühendislik yazılımcılık bankacılık bilgisayar programcılığı dişçi reklamcı Mimar aşçı müzisyen pazarlamacı öğretmen doktor hemşire gazeteci avukat polis memuru ve benzeri birçok meslek grubu vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde çok çeşitli meslekler görebiliyoruz. Bu mesleklerin başında doktorluk hemşirelik öğretmenlik esnaflık kasap çiftçi ev hanımlığı örnek verilebilmektedir. Hangi meslekte çalışırsa çalışsın çalışan işçinin vermiş olduğu eve çok kutsal ve özeldir. Bu insanlar hem kendileri için hem de çevresindeki insanlar için emek harcarlar. Özellikle babalarımız çalışarak getirmiş oldukları gelirle geçirmemizi sağlayabiliyoruz. En önemli ve en kutsal görevlerden biri olan öğretmenimiz ve öğretmenlik bizleri anne baba şefkati ve eğitimi en güzel şekilde benimseten ve öğreten meslek dalları arasında yer almaktadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.