Ders Notları

Sağlık size hangi kelimeleri çağrıştırıyor?

5. Sınıf Türkçe Sağlık size hangi kelimeleri çağrıştırıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sağlık size hangi kelimeleri çağrıştırıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sağlık kelimesi bana dengeli ve düzenli beslenme, spor, zihin sağlığı, düzenli uyku gibi kelimeler bana sağlık kelimesinin çağrıştırdığı kelimelere örnek olarak verilebilir.


Sağlık size hangi kelimeleri çağrıştırıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sağlık günümüzde insanların iyi yaşam için dikkat etmesi gereken en önemli olgulardan bir tanesidir. Sağlık sayesinde insanlar günlük hayatlarını devam ettirmesi için sağlıklı bir insan olmamız gerekmektedir.

Sağlık bize şunları çağrıştırıyor ;

  • Düzenli ve yeterli uyku,
  • Dengeli ve düzenli beslenme,
  • Psikolojik sağlık,
  • Stres,
  • Spor
  • Mevsiminde meyve ve sebzeler

gibi kelimeler bizlere sağlık konusunda kelimeleri çağrıştırmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağlık denince aklımıza öncelikle dengeli beslenen spor ve egzersiz yapan sağlığına dikkat eden mevsimine göre giyinen ve hastalandığı zaman tedavisinde olan insanlar gelmektedir hasta olmamak için stresten uzak durmak bol oksijenli ve ormanlık alanlarda yürüyüş yapmak sevdiklerimizle zaman geçirmek ve sağlığımıza zarar verecek zararlı alışkanlıklardan uzak durmak yapacağımız olumlu etkiler arasında yer alıyor özellikle sigara alkol uyuşturucu gibi hayatımızı ciddi şekilde etkileyecek ve sağlığımızı bozacak alışkanlıklardan kesinlikle uzak durmamız gerekiyor Ayrıca beslenmemizde paketli yiyecekler hazır gıdalar ve çok fazla şekerli gıdaları tercih etmek sağlığımız için iyi olmayabilir günde en az yarım saat yürüyüş yaparak da sağlığımızı destekleyebiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.