"Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır." sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

8. Sınıf Türkçe “Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözü bizlere bütün milletlerin bağımsızlık simgesi olan bayraklarına düşman dahi olsa saygı duymamız gerektiğini ifade eden bir sözdür.


“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözü bizlere milletlerin kutsallarına saygı duymamız gerektiğini ifade etmektedir.

Milletlerin bağımsızlıklarını ifade eden bayrakların kutsal olduğu ifade edilen bu sözde düşman bile olsa bayraklarına karşı saygılı olarak hürmet göstermemiz gerektiğini ifade etmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!