Ders Notları

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız.

8. Sınıf Türkçe “Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözü bizlere bütün milletlerin bağımsızlık simgesi olan bayraklarına düşman dahi olsa saygı duymamız gerektiğini ifade eden bir sözdür.


“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözünden anladıklarınızı ifade eden bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

“Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanının da olsa hürmet lazımdır.” sözü bizlere milletlerin kutsallarına saygı duymamız gerektiğini ifade etmektedir.

Milletlerin bağımsızlıklarını ifade eden bayrakların kutsal olduğu ifade edilen bu sözde düşman bile olsa bayraklarına karşı saygılı olarak hürmet göstermemiz gerektiğini ifade etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir toplumun sahip olduğu bayrak bağımsızlığı ve özgürlüğü simgeleyen vermiş olduğu mücadeleyi azmi ve bağımsızlığı en güzel şekilde ifade eden simgelerden biridir. Bayrağımızın göklerde dalgalanıyor olması Türk topraklarının Türk milletine ait olduğunu ve Türk milletinin özgür bir şekilde burada yaşayabileceğini ifade eder. Yalnız bizim bayrağımız değil tüm toplumların bayrakları kendileri için kıymetli ve kendilerinden bağımsızlığını simgeleyen en güzel yapılardan biridir. Bir bayrak ister düşman bayrağı olsun o bayrağa saygı duymak saygısızlık yapmamak ne de olsa onların değer verdikleri bir yapı olduğu için saygılı bir şekilde yaklaşımda bulunmak gereklidir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.