Ders Notları

Kunut dualarında Yüce Rabb’imizden ne gibi dilek ve isteklerde bulunmaktayız?

6. Sınıf Din Kültürü Kunut dualarında Yüce Rabb’imizden ne gibi dilek ve isteklerde bulunmaktayız? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kunut dualarının anlamlarına baktığımız zaman sadece yüce Allah Celle Celalühü bir insanın kulluk etmesi gerektiğini anlıyor. 
Ayrıca sadece Namaz ibadetinin Yüce Allah Celle Celalühü için yapılacağından Allah’ın rızasını kazanmak için sürekli olarak insanların çabalaması gerektiğinden Allah’ım bizleri çizdiği yolda ilerlemek için gayret edeceğim izden Allah’ın azabından korktuğumuz ve Allah’ın gazabını sadece kafirler üzerinde olacağından söz edilmektedir. 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Aişe dedi ki:

    Allah sizlerden bir kere razı olsun imdadıma koştunuz. Güzel bir cevap

  2. Nursena dedi ki:

    Bağışlanma dileriz. (kolay gelsin)

  3. Merve dedi ki:

    Kunut dualarını baktığımız zaman tek ve bir yaratıcı olan Allah’a inanmamız gerektiğini al bize anlatmaktadır en güzel dualardan biri olan ve çevremizdeki insanların yapmış olduğu dualardan bir örnek bulup duasını ibadet üzerinde insanların yoğunlaşması gerektiği ifade etmektedir özellikle namaz kılmak gibi bir ibadetin her Müslümanın eksiksiz ve tam bir şekilde yapması üzerine kurulmuştur dua etmek Allah hala insan arasında bir iletişim gibidir her zaman iletişimimizi güzel bir şekilde yapmalıyız Allah’a teslimiyet ve samimiyet bir şekilde dua ettiğimiz zaman dualarımızı kabul olduğunu görebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.