Ders Notları

Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

4. Sınıf Türkçe Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Resim görsel sanatlar içerisinde bulunan benimde sevdiğim bir daldır. Duygu ve düşünceleri ressamın iç dünyasını çeşitli kurallara göre farklı renkleri, tonları kullanarak bez mukavva kağıt gibi zemin üzerine estetik bit biçimde aktarma sanatıdır.

Resim, kara kalem, renkli kalem, pastel, sulu boya, yağlı boya gibi birçok boya, fırça, palet gibi araçlarla yapılmaktadır.


Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Resim insanların özlemlerini, sevgilerini, duygularını kağıt ve benzeri şeylere aktararak yansıtmasıdır. Günümüzde resmi meslek olarak yapan ressamlar vardır. Geçmiş yıllarda yaşamış olan ünlü ressamlar Picasso, vangogh gibi sanatçılar gerçek anlamda sanat eserleri veren büyük ressamlardır. Ustaca olmasa da güzel zaman geçirmek isteyenler resim sanatı ile uğraşabilirler.

Stresten uzak durmak istiyorsanız içinizdeki duygu ve düşünceleri, hayallerinizi, iç dünyanızı tuvallere veya kağıtlara dökebilirsiniz. Ruhu dinlendiren, stresi alan bir sanat şeklidir. Fakat herkesin yapabileceği bir sanat şekli değildir.

El becerisi olması gerekir. Resim sanatının farklı dalları vardır. Usta ressamlarda dahil her dalda iyi olmadıkları bilinmektedir. Hangi dalda iyi olduğunuzu bularak o dal üzerine yoğunlaşmanız sizi resme daha çok bağlayacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Resim sanatı çok sevilen ve duyguları karşıdaki insana en güzel şekilde ifade eden sana biçimidir resim yapmak insanı mutlu eder bey psikolojik olarak tedavi eder ressamlar yaptıkları resimlerle duygularını ve bakış açılarını gösterirler. Resim yaparak mutlu olabilir ve bu alanda kendimizi geliştirerek en güzel faaliyetler den birini gerçekleştirmiş oluruz resim sanatı başınızdaki nesne değil sahip olduğunuz duyguların gözünüzde görülen ifadesidir resim sanatı beceriye dayalı bir faaliyettir becerikli ve yetenekli olan tüm bireyler resim sanatlarında kendini geliştirebilir ve bu konuda mutlu olabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.