Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Resim görsel sanatlar içerisinde bulunan benimde sevdiğim bir daldır. Duygu ve düşünceleri ressamın iç dünyasını çeşitli kurallara göre farklı renkleri, tonları kullanarak bez mukavva kağıt gibi zemin üzerine estetik bit biçimde aktarma sanatıdır.

Resim, kara kalem, renkli kalem, pastel, sulu boya, yağlı boya gibi birçok boya, fırça, palet gibi araçlarla yapılmaktadır.


Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Resim insanların özlemlerini, sevgilerini, duygularını kağıt ve benzeri şeylere aktararak yansıtmasıdır. Günümüzde resmi meslek olarak yapan ressamlar vardır. Geçmiş yıllarda yaşamış olan ünlü ressamlar Picasso, vangogh gibi sanatçılar gerçek anlamda sanat eserleri veren büyük ressamlardır. Ustaca olmasa da güzel zaman geçirmek isteyenler resim sanatı ile uğraşabilirler.

Stresten uzak durmak istiyorsanız içinizdeki duygu ve düşünceleri, hayallerinizi, iç dünyanızı tuvallere veya kağıtlara dökebilirsiniz. Ruhu dinlendiren, stresi alan bir sanat şeklidir. Fakat herkesin yapabileceği bir sanat şekli değildir.

El becerisi olması gerekir. Resim sanatının farklı dalları vardır. Usta ressamlarda dahil her dalda iyi olmadıkları bilinmektedir. Hangi dalda iyi olduğunuzu bularak o dal üzerine yoğunlaşmanız sizi resme daha çok bağlayacaktır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Resim sanatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!