Ders Notları

İnsanı diğer insanlardan ayıran bireysel farklılıklara beş örnek veriniz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler İnsanı diğer insanlardan ayıran bireysel farklılıklara beş örnek veriniz. sorusunun kısa ve uzun cevabı


İnsanı diğer insanlardan ayıran bireysel farklılıklara beş örnek veriniz. sorusunun kısa cevabı ;


Cevap : İnsanları diğer insanlardan ayıran bireysel farklara Örnek vermek gerekirse zeki olması çalışkan olması ileri görüşlü olması planlı olması ve saygımız olması gibi birçok örnek verilebilir.


İnsanı diğer insanlardan ayıran bireysel farklılıklara beş örnek veriniz. sorusunun uzun cevabı ;


Cevap : İnsanların diğer insanlardan ayıran bireysel örnek olarak verilecek birçok farklılık bulunmaktadır bir insanı diğer insanlardan ayıran fiziksel özelliklerde bulunmaktadır. İnsanları diğer insanlardan ayıran bireysel özelliklere örnek vermek gerekirse bir insanın Daha çalışkan olması daha zeki olması daha planlı olması daha Derli toplu olması daha saygılı olması daha adaletli olması gibi birçok örnek verilerek bireysel farklılıklar örneklendirilebilir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. İnsanı diğer insanlardan ayıran özellikler vardır. Mesela birimiz voleybol oynarken birimiz basketbol oynayabilir. Birimizin satranç oynama yeteneği olurken diğerimizin resim çizme yeteneği olabilir. Hepimizin farklı farklı yetenekleri ve özellikleri vardır. Bunları hiçbir zaman ayırmamız gerekir. İnsanlar kendi özellikleri ile birlikte güzel olurlar ama eğer siz de bir özellik varsa ve o  özellik başka  kişide yoksa onunda  bu özellik yoksa onunla aşka ve asla dalga geçmemeliyiz. Çünkü o insanda da illa bir özellik vardır.İnsanlar değişik değişik özellikleri ile birlikte güzellerdir.Kimsenin de birbiriyle aynı  yeteneği olmadığı yerlerde dalga geçmememiz  gerekir.Hepimiz farklı farklı değişik değişik özelliklerle birlikte çok güzeliz.

  2. dünyamızda yer alan tüm insanların farklı özellikleri farklı becerileri farklı düşünceleri farklı fiziksel ve ruhsal özellikleri bulunmaktadır her insan kendi doğasında farklı ve çok özeldir bu yüzden insanlar birçok hak ve özgürlüklere sahiptir bütün insanlar çok kıymetli ve özel olduğundan dolayı birçok hak ve özgürlüklere sahiptirler .insanlar birbirlerinden farklı düşünebilir hareket edebilir ya da farklı özelliklere sahip olabilirler örneğin bir insan bir konu hakkında karşı insandan farklı düşüncesi bulunabilir bu insanların farklılıkları ve Özel olmasına bir örnektir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.