Sanat nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Sanat nedir?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Sanat nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sanat nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Sanat, bir duygunun tasarımın, güzelliğin dışa vurumunda anlatımında kullanılan yöntemlerim tümüdür. Bu yöntemler sayesinde ortaya koyulan üstün yaratıcılık belli bir uygarlığın, belli bir dönemin anlayış ve beğeni ölçülerine uygun yaratılmış, anlatım şeklidir.


Sanat nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Sanat en genel anlamıyla hayal gücünün yaratıcılığın ifadesi olarak anlaşılır. Tarih boyunca bazı fikirler atılmış olsa da neyin sanat olup neyin sanat olmadığı konusunda bu geniş anlama zaman içinde değişik kısıtlamalar getirilip yeni tanımlamalar yaratılmıştır.

Bugün sanat birçok kişi tarafından çok basit ve net gözüken bir kavram gibi kullanılabildiği akademik çevrelerde sanatın ne şekilde tamamlanabileceği konusunda tartışmalar sürmektedir. Sanat, görsel sanatlar anlamında kullanılır. Sanat bu geniş anlamından Rönesans zamanında sıyrılmaya başlamıştır.

Ancak yakın zamana kadar zanaat ve sanat sözcükleri dönüşümlü olarak kullanılmaya devam etmiştir. Sanayi devriminden sonra tasarım ve sanat arasında bir ayrım doğmuştur. 1950 ve 1960 v larda popüler kültür ve sanat arasında tartışma kaldıran bir üçüncü çizgi çekilmiştir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sanat nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!