Ders Notları

Anıtkabir’in mimarı siz olsaydınız Anıtkabir’e hangi bölümleri eklemek isterdiniz? Anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Anıtkabir’in mimarı siz olsaydınız Anıtkabir’e hangi bölümleri eklemek isterdiniz? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Anıtkabir’in mimarı siz olsaydınız Anıtkabir’e hangi bölümleri eklemek isterdiniz? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Anıtkabir’in mimarı özelliklerini ben yapmış olsaydım eğer Anıtkabir’e Mustafa Kemal Atatürk eşsiz ve görkemli bir heykelini koyarak etrafını çevre planlaması ile beraber çok güzel bir heykel yaparak ışıklandırılırdım.


Anıtkabir’in mimarı siz olsaydınız Anıtkabir’e hangi bölümleri eklemek isterdiniz? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Anıtkabir’i mimarisi Eğer ben olsaydım girişte görkemli Bey ışıklarla bezenmiş bir Atatürk heykeli yaparak milli mücadele döneminde bizler için başarılı ve canını hiçe sayarak mücadele etmiş kahramanlarımızdan oluşan bir heykel geçidi yaparak Bu yolu da Milli Mücadele Kahraman yoğunluğu olarak ifade ederdim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devleti için yenilikler ve inkılaplar yaparak Cumhuriyeti ilan eden ve ülkemizin ilke ve inkılaplar lala ve demokrasi ile yönetilen MSN destek veren büyük lider Mustafa Kemal Atatürk şu an Ankara’da bulunan Anıtkabir mezarlığında bulunmaktadır. Anıtkabir mezarlığı görkemli ve büyüktür bahçesinin büyük olması ve içindeki muazzam mimar görülmeye ve gezmeye değerdir .

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.