Ders Notları

“Vatan” konulu bir film çekecek olsaydınız filminizde neleri vurgulamak isterdiniz? Anlatınız.

6. Sınıf Türkçe “Vatan” konulu bir film çekecek olsaydınız filminizde neleri vurgulamak isterdiniz? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Vatan” konulu bir film çekecek olsaydınız filminizde neleri vurgulamak isterdiniz? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan konulu bir film çekecek olsaydım, vurgulamak isteyeceğim film projesinde asıl duyguyu yaşatmak için bile bile ölüme giden genç şehitler olurdu.

Tarihimizde bu vatan için okul sıralarından vazgeçerek, bir dönem tek bir mezun bile veremeyen okulların olduğunu düşündüğümüzde, vatanın ne kadar kutsal olduğunu anlamamız gerekir.


“Vatan” konulu bir film çekecek olsaydınız filminizde neleri vurgulamak isterdiniz? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan sevgisini vurgulayarak olduğumda çekeceğim film projesinde kullanacağım konu yüzyıl önceki zaman vede bu gün yaşadığımız dünya içerisinde vatan için yapmamız gerekenleri işlerdim.

Birinci dünya savaşı ve milli mücadelemiz döneminde canını hiçe sayan göz kırpmadan kurşunlara siper olan vatan uğruna şehit düşen gençleri işler şimdiki zamanda ise yok olan tabiatımız yan olan sularımız ve doğaya nasıl sahip çıkmamız gerektiğini anlatan konular işlerdim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. vatan konulu bir film çekseydim öncelikle Türk toplumunun vatanına komşu duyduğu duyarlılığı milli mücadele söz konusu olduğu zaman tek ve birlik olması ayrıca bunu tarihte vurgulayan İstanbul’un fethi Çanakkale destanı Kurtuluş savaşı 15 temmuz darbesi ve çeşitli bir çok zorluklar ve sömürgelerde ülkemizin vatan’dan olan bağlılığını tek ve birlik olması vatanına olan sevgisi ile kazanılmış olan binlerce mucizevi başarılar örnek olarak verilen bir film konusu olabilirdi.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.