Ders Notları

Sizce insanların kışın koyu renkli, yazın açık renkli giysiler tercih etmelerinin nedeni nedir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Sizce insanların kışın koyu renkli, yazın açık renkli giysiler tercih etmelerinin nedeni nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce insanların kışın koyu renkli, yazın açık renkli giysiler tercih etmelerinin nedeni nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Açık renkli elbiseleri yaz aylarında giyerseniz üzerinize gelen güneş ışınlarını yansıttığı için daha az terler, daha az sıcak hissedersiniz.

Kış aylarında ise havalar soğuk olduğu için koyu renkler ışığı çeker ve  sizi daha sıcak tutar.


Sizce insanların kışın koyu renkli, yazın açık renkli giysiler tercih etmelerinin nedeni nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar mevsimlere göre, havanın sıcaklığına göre farklı farklı giyinirler.yaz günleri açık renkli veya beyaz renkte giysiler girilirken kışın ise koyu renkli siyah tonları hakim olduğu renkler kullanılır.

Bunun sebebi açık renkli renklerin ışığı yansıtmasından dolayı daha az güneş ışığını çekmesinden dolayı daha serin tuttuğu için kullanılır. Koyu renkler ise güneş ışınlarını soğurur yani çeker, bu sayede sizi daha sıcak tutar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanların yazın açık renkli kışın koyu renkli elbiseleri tercih etmenin en temel sebeplerinden biri yazın açık renkli kıyafetlerin fazla güneş çekmediği bilinmektedir kışın ise koyu renkli kıyafetler tercih eden insanların Güneş ışınlarına daha fazla çektiği ve bu alanda arası hissettiklerini söylerler. Güneş ışınları genellikle koyu renkli elbiseler ve koyun eşyaları daha fazla yazıldığı için bu adam da kışın koyu renkli kıyafetlerin gelmesi tercih edilmektedir. Yazın genellikle açık renkli ince beyaz ve beyaz’ın tonları olan elbiseler tercih edilerek Güneş ışınlarından korunma gibi temel bir özelliğe sahip olan bu kıyafetleri tercih ederler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.