Ders Notları

Kurtuluş Savaşı yıllarıyla ilgili bir film izleyiniz. İzlediğiniz filmi tanıtmak, filmle ilgili düşüncelerinizi belirtmek üzere hazırlık yapınız.

4. Sınıf Türkçe Kurtuluş Savaşı yıllarıyla ilgili bir film izleyiniz. İzlediğiniz filmi tanıtmak, filmle ilgili düşüncelerinizi belirtmek üzere hazırlık yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
1959 Düşman Yolları Kesti Osman F. Seden Senaryo Tarık Dursun K. filmi bu konuda güzel bir film. İstiklal Savaşı yıllarını anlatıyor. İstanbul’ dan Anadolu’ ya yapılan gizli silah sevkiyatı padişahın casuslarınca durdurulur. Mustafa Kemal’i İstanbul’ dan destekleyenlerden Hulusi Bey gibi ileri gelenler öldürülür.
Gerçekten zor zamanların yaşandığı anlar. Devletin içerisinde olan karışıklıklar, düşmanlarla savaşmaktan daha zor. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kurtuluş savaşı ile ilgili bir film izlediğimizde bir haber izlediğimiz zamanda yapıldığı savaşı hakkında bir konu dinlediğimiz zaman Türk kahramanlarının göstermiş oldukları mücadeleyi Türk kahramanlarının seve savaşması bu vatan için vermiş oldukları mücadeleyi Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı birçok eniliği inkılaba başarılı kararları ve yapmış olduğu güzel atılımlarla başarıya ulaşan en güzel sonuçlardan biri olduğunu görebiliriz. Kurtuluş savaşı tam bir dönüm noktasıdır ülkemiz düşmanlardan kurtulması yeniliklere ayak uydurması yeni bir devletin kurulması ve vatanın bağımsızlığına kavuşmasını hepsi Kurtuluş Savaşı’ndan sonra gerçekleşmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.