Ders Notları

En beğendiğiniz filmle ilgili aşağıdaki tabloyu doldurunuz.

6. Sınıf Türkçe En beğendiğiniz filmle ilgili aşağıdaki tabloyu doldurunuz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Filmin Adı: Charlie’nin Çikolata Fabrikası
Filmdeki Kahramanlar: Willy Wonka, Charlie Bucket, Violet Beauregarde, Veruca Salt, Augustus Gloop ve Mike Teavee
Filmin Konusu: çikolatacı Willy Wonka’nın çikolata fabrikası içinde Küçük Charlie Bucket’ın maceralarını anlatıyor.
Filmin Ana Fikri: Hayali bir filmdir. Ana fikri macera olabilir.
Filmin Özeti: Charlie Bucket, annesi, babası, nineleri ve dedeleriyle büyük bir kentin bitiminde küçük bir tahta barakada yaşamaktadır. Charlie çikolataya bayılır ama ne yazık ki parası yoktur. Biriktirilen parayla yılda bir kez evlerine küçük bir çikolata girer. Bu büyük kentte, Charlie’lerin evinden bile görülen kocaman bir çikolata fabrikası vardır. Dünyanın en ünlü çikolatalarını üretir. Günlerden bir gün fabrikanın sahibi Bay Willy Wonka, imparatorluğunu devredeceği bir kişiyi seçmek için yarışma düzenler. Charlie’de  yarışmaya katılır ve birçok maceralar yaşar. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yerli filmler ve yabancı filmler arasında beğenerek tercih ettiğinizi izlediğimiz birçok film olabilmektedir bilimleri izlediğimiz zaman yaşına göre olup olmamasına dikkat ederek izlemeliyiz ailenizle beraber izleyebileceğimiz bir çok film dizi sinema olduğunu söyleyebiliriz bazen gene çıkmış gelinleri sinemalara giderek burada izleyerek olsa olabilir ve ailenize sevdiklerimizde zaman geçirebiliriz benim izlediğimiz zaman hazırlamış olduğumuz patlamış mısır çekirdek veya çeşitli içecekler eşliğinde severek izleyebiliriz ve güzel zaman geçirebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.