Prospektüs nedir? Bilgi edininiz. | Forum Sayfa Cevapları

Prospektüs nedir? Bilgi edininiz.


Türkçe Öğretmeni
  • 4. Sınıf Türkçe Prospektüs nedir? Bilgi edininiz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

Prospektüs nedir? Bilgi edininiz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Prospektüsün sözlük anlamı tarif ve tanıtmaktır. İlacı kullanmadan önce bütün hastaların prospektüsü okuması gerekir. Detaylı bilgileri öğrenmeden hiç bir ilaç kullanılmamalıdır. Tıp terimlerinin ve ifadelerinin çok fazla kullanıldığı, prospektüsler sadeleştirilerek, ilaç kutularına yerleştirilmekte, insanların anlayacağı şekilde yazılmaya çalışmaktadır. Ne kadar çok sadeleştirilmiş olsada tıbbi terim içeren bir kağıttır.


Prospektüs nedir? Bilgi edininiz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İlaçların ambalajları içerisindeki, ilacın üretici firması kullanımı, yan etkileri, faydaları hangi hastalığa iyi geldiği gibi konuların bulunduğu kağıdın adı prospektüstür. Prospektüsün genellikls en baş kısmında nedir ve neden kullanılır, bölümü yer alır. Kullanılmadan önce dikkat edilmesi gerekenler bölümünü özellikle inlemeliyiz. Çünkü bu bölümde hamilelik dönemi ve hastalıklarla etkileşimi bu bölğmde uyarı olarak verilir. Nasıl kullanılır, bölümünde ise yaş grubu bilgileri verilir. Olası yan etkileri bölümünde ise kişilerde meydana gelebilecek yan etkiler anlaşılır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Prospektüs nedir? Bilgi edininiz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!