Ders Notları

Engelli insanlar için neler yapabiliriz?

4. Sınıf Türkçe Engelli insanlar için neler yapabiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Engelli insanlar için neler yapabiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Engelli insanlar için Merdivenler olan kısmında rampalar yapılarak kolay bir şekilde ulaşımları sağlanması kaldırıma park etmiş olan arabalara yüksek cezalar yazılarak bu insanların hayatlarını zorlaştırmasın engellenmesi insanların bilinçlendirerek engelli insanlara güzel bir şekilde davranmaları sağlanması onlar için yapmamız gerekenlerin en başına geldiğini söyleyebilirim.


Engelli insanlar için neler yapabiliriz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Engelli insanlar için ilk olarak ulaşımda otobüs Merdivenler gibi yerlerde rampalar yapılarak kolay bir şekilde çıkmalarını sağlanması onlara çeşitli izler ve yollarla beraber nasıl ve nereye gidebilecekleri hakkında işaretlerin bırakılması sesli uyarı cihazlarının yapılması insanlar tarafından hoşgörülü bir şekilde davranılması engelli insanların haklarını ihlal etmeyecek davranışlarda insanların bilinçlendirilmesi onlar için yapmamız gereken şeylerin ifadesi olarak söylenebilir.

Sonuç olarak engelli insanlar için yapmamız gerekenler in en başında insanların kendileri gibi eksikleri onlar insanları da binmeleri ve bu insanların davranışlarına yaşamlarını uyum sağlayacak bir şekilde yaşam sürmeleri onlara yardım etmeleri temel sorunların hemen hemen hepsini çözebileceğini inanıyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bizler engelli insanlar için birçok şeyler yapabiliriz. Engelli insanlara maddi ve manevi desteklerde bulunabiliriz. Unutmayalım ki bizler de birer engelli adaylar iyiyiz. İnsanın ne yaşayabileceğini ve ne gibi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabileceğini bilemeyiz. Bu sebeple engelli insanları anlamak onlara yardımcı olmak ve destekçileri olmak oldukça önemlidir. Engelli insanlar hayatlarında bazı kısıtlamalara sebep olacak ve imkanlarını kısıtlayacak sağlık sorunları ile karşı karşıya kaldıkları için onlara yardım eden ve destek çıkan birilerini hayatlarında isterler. Çevremizde gördüğümüz engelli insanlara yardımcı olmak birer ahlakı ile davranıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.