Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çevreyi korumak için plastik, cam gibi eşyalar ayrı ayrı poşetlenerek çöp kutularına atılmalı ve böylece geri dönüşüm sağlanarak hem çevrenin daha az tahribi hem de çöplerin aşırı dolarak ,doğaya zarar vermemesi sağlanır .

Ayrıca doğada çözülebilen maddelerin kullanımı çevreye olan katkılardandır.


Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Çevremizi korumak için plansız yerleşim ve ağaç kesimi gibi plansız işlemler yapılmamalıdır.
doğada çözünürlmesi zor maddeler kullanılmamalı daha çabuk sözünlebilen maddeler tercih edilmelidir.

Çevreye çöp atılmamalı ,çöpler; cam ,plastik ve kağıt gibi maddeler olmak üzere ayrı ayrı poşetlenmeli ve bu şekilde ayrı ayrı çöplere atılmalıdır. Böylece geri dönüşüm sağlanarak hem çöplerin azaltılması , kötü koku gibi rahatsızlıklar vermemesi hem de geri dönüşüm maddelerini kolaylıkla elde edilmesi sağlanır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,Sınıf arkadaşlarındaki sayfa ne yapılması gerektiği güncellenmedi,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çevreyi korumak özellikle kedimi çok fazla olan benim nüfusu olarak diğer canlı lardan daha mı insanların elinde olduğunu söyleyebiliriz. Çevre kirliliği önemli bir sorundur bu sebepten dolayı çevre temizliğine dikkat etmeliyiz çevremizin temiz olması çevremizin daha güzel olanaklara sahip olması ve çevremizin her zaman diğer nesillere temiz ve sağlıklı kalabilmesi için çevre kirliliğinin önüne geçmek için çalışmalar yapmalıyız öncelikle çevremizi kirletmemeliyiz çevremizde bulunan doğal ortamları tarihi eserlere zarar vermemeliyiz tüketimde dikkatli olmalıyız ihtiyacımız kadar tüketimi yapmalıyız giyimde beslenmede ve çeşitli birçok ihtiyaçlarımızı karşılarken yalnızca ihtiyacımız kadar tüketimi sağlamalı ihtiyacımızdan fazla olanı asla israf etmemeliyiz küresel ısınma çevre kirliliği ve yol trafiği sebep olduğu ve ses kirliliğinin önüne geçmek için her zaman dikkatli bir şekilde davranmamız gerektiğini söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!