Ders Notları

Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz.

7. Sınıf Türkçe Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Çevreyi korumak için plastik, cam gibi eşyalar ayrı ayrı poşetlenerek çöp kutularına atılmalı ve böylece geri dönüşüm sağlanarak hem çevrenin daha az tahribi hem de çöplerin aşırı dolarak ,doğaya zarar vermemesi sağlanır .

Ayrıca doğada çözülebilen maddelerin kullanımı çevreye olan katkılardandır.


Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiği hakkında konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Çevremizi korumak için plansız yerleşim ve ağaç kesimi gibi plansız işlemler yapılmamalıdır.
doğada çözünürlmesi zor maddeler kullanılmamalı daha çabuk sözünlebilen maddeler tercih edilmelidir.

Çevreye çöp atılmamalı ,çöpler; cam ,plastik ve kağıt gibi maddeler olmak üzere ayrı ayrı poşetlenmeli ve bu şekilde ayrı ayrı çöplere atılmalıdır. Böylece geri dönüşüm sağlanarak hem çöplerin azaltılması , kötü koku gibi rahatsızlıklar vermemesi hem de geri dönüşüm maddelerini kolaylıkla elde edilmesi sağlanır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevreyi korumak özellikle kedimi çok fazla olan benim nüfusu olarak diğer canlı lardan daha mı insanların elinde olduğunu söyleyebiliriz. Çevre kirliliği önemli bir sorundur bu sebepten dolayı çevre temizliğine dikkat etmeliyiz çevremizin temiz olması çevremizin daha güzel olanaklara sahip olması ve çevremizin her zaman diğer nesillere temiz ve sağlıklı kalabilmesi için çevre kirliliğinin önüne geçmek için çalışmalar yapmalıyız öncelikle çevremizi kirletmemeliyiz çevremizde bulunan doğal ortamları tarihi eserlere zarar vermemeliyiz tüketimde dikkatli olmalıyız ihtiyacımız kadar tüketimi yapmalıyız giyimde beslenmede ve çeşitli birçok ihtiyaçlarımızı karşılarken yalnızca ihtiyacımız kadar tüketimi sağlamalı ihtiyacımızdan fazla olanı asla israf etmemeliyiz küresel ısınma çevre kirliliği ve yol trafiği sebep olduğu ve ses kirliliğinin önüne geçmek için her zaman dikkatli bir şekilde davranmamız gerektiğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.