Ders Notları

Doğal afetlere maruz kalan insanlar hangi duygular içerisinde olabilir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Doğal afetlere maruz kalan insanlar hangi duygular içerisinde olabilir? Düşüncelerinizi belirtiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Doğal afetlere maruz kalan insanlar hangi duygular içerisinde olabilir? Düşüncelerinizi belirtiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence doğal afetlere maruz kalan insanlar çaresizlik , depresyon, mutsuzluk, ne yapacağını bilememe ve olumsuzluğa kapılma gibi birçok olumsuz duyguyla baş başa kalırlar.


“Doğal afetlere maruz kalan insanlar hangi duygular içerisinde olabilir? Düşüncelerinizi belirtiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence doğal afetlere maruz kalan insanlar bu afetlerden etkilendikleri ölçüde farklı duygularla yaşarlar.

Eğer bu insanların ciddi mal kayıpları ve sevdiklerini kaybetme durumları varsa büyük bir umutsuzluk bir gün sıkıntı ve çaresizlik içinde ne yapacaklarını bilemezler.

İş, eğitim hayatı alışmış oldukları ev ve çevreyi bırakmak zorunda kaldılarsa büyük bir boşluğa düşebilirler ve depresyona girebilirler.

Ne olursa olsun doğal afetlere maruz kalan insanlar büyük bir olumsuzluk, sıkıntı ve çaresizlik içinde kalırlar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Doğal afetlere maruz kalmış olan insanlar elbette ki büyük üzüntü paniği korku ve telaş içerisine kapılabilirler. Doğal afetlere maruz kalmış olan insanlar yaralanabilir sevdiklerini kaybedebilelim mallarını sahip oldukları hayvanları ve sahip oldukları evlerinde hatta çalışmış oldukları tarlaları kaybedebilir veya büyük hüsrana uğrayabilirler bazen bu doğal afetler bizde panik tedavisi korku yapabilir bunlar elbette oldukça normaldir doğal afetlerde bunlar söz konusu olabilir alınacak önlemlerle alınacak tedbirlerle bunlar en aza indirilebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.