Ders Notları

İnsanlar gün içerisinde yaşadıklarını, gördüklerini, duyduklarını neden yazma ihtiyacı duyarlar?

7. Sınıf Türkçe Kitabı İnsanlar gün içerisinde yaşadıklarını, gördüklerini, duyduklarını neden yazma ihtiyacı duyarlar? konusunu kısaca ele alacağız. 


“İnsanlar gün içerisinde yaşadıklarını, gördüklerini, duyduklarını neden yazma ihtiyacı duyarlar?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İnsanlar  kendilerine bir anı olsun ve daha sonra hatırlayabilmek için yazarlar. Yada o anki yoğun duygularını  sağıltmak için bir sohbet aracı olarak yaşadıklarını , gördüklerini ve duyduklarını yazarlar.


“İnsanlar gün içerisinde yaşadıklarını, gördüklerini, duyduklarını neden yazma ihtiyacı duyarlar?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bazen üzgün bazen mutlu günlerle hayatımızda zaman zaman çok yoğun duygular yaşar bazen de klasik bir gün geçiririz.

Yoğun duygular yaşadığımız için içimizde bunları birine aktarma ihtiyacı hissederiz.

Bazen arkadaşlarımıza bu durumları anlatsak da bazen kimseyle konuşamayacak kadar üzgün olur ve sadece bunu kendimizin okuyabileceği anı defterimize yazarız.

Bazen de sırf ileride bu araları okuyarak geçmişimizi hatırlamak bize bir hatıra olmasını sağlamak için yazarız.

İşte bu gözler insanlar gün içerisinde yaşadıklarını, gördüklerini, duyduklarını yazma ihtiyacı duyarlar.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar yaşadıklarını gördükleri gün içerisinde yazma ihtiyacı duyarlar çünkü yazdıkça bu gibi anılarının kalabileceğini ve bu gibi analarını daha sonra hatırlamak istedikleri zaman veya akılda kalıcı olması dileğiyle yazmayı tercih ederler zaten yazı yazmak öğrenmek kapasitesini ve bilgiyi depolamak için gereklidir bir şeye dikkatli bir şekilde öğrenmek istediğiniz zaman yazı ile yazarak onu hatırlamak isteriz. Yazı yazmak elbette ki okumak kadar önemli bir eylem olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.