Ders Notları

Karaciğerin kendini yenilemesinde mitoz bölünmenin rolünü açıklayınız?

7. Sınıf Fen Bilimleri Karaciğerin kendini yenilemesinde mitoz bölünmenin rolünü açıklayınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Karaciğerin kendini yenilemesinde mitoz bölünmenin rolünü açıklayınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Karaciğerin kendi kendini yeni metinde nakledilen karaciğerin belli bir süre sonra kendini yenileyerek tamamlaması mitoz bölünme faaliyeti sonucunda gerçekleşmektedir.

Mitoz bölünme sonucunda kalıtsal özellikleri aynı şekilde karaciğerin oluşması ve karaciğerin yenilenmesi sağlanmaktadır.


Karaciğerin kendini yenilemesinde mitoz bölünmenin rolünü açıklayınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Karaciğerin kendi kendini yenilemesinde mitoz bölünme Büyük bir rol oynamaktadır karaciğerin yenilenmesi konusunda mitoz bölünme kendi parçacıklarına ayrılarak aynı özelliklere sahip olan hücreler ile beraber karaciğerin yenilenmesini olanaklı kılmaktadır.

İşte bu nedenle nakledilen karaciğerin bir süre sonra zaman içerisinde Kendini tamamen yenilemesi ancak mitoz bölünme sayesinde gerçekleşeceğini ifade etmek doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vücudumuzda bulunan karaciğer kendini yenilemesi elbetteki mitoz bölünme sonucu meydana geldiğini yukarıdaki bilgilerle daha iyi bir şekilde anladık. Mitoz bölünme elbetteki bir organ veya bir hücrenin onarımını sağlayan ve bu alanda bölünmeyi sağlayan iyileşmeye yardımcı olan bir bölüme şeklidir. Fen bilimleri dersi bunu daha yakın bir şekilde almadık mitoz bölünme ve mayoz bölünme hakkında araştırmak istediğimiz tüm konuları burada hızlı ve rahat bir şekilde bulabiliyoruz. Ödevlerime yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.