Ders Notları

Atatürk’ün sanata ve sanatçıya önem vermesinin sebebi sizce neler olabilir?

8. Sınıf Türkçe Atatürk’ün sanata ve sanatçıya önem vermesinin sebebi sizce neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün sanata ve sanatçıya önem vermesinin sebebi sizce neler olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata ve sanatçıya önem vermesinin sebebi bir milletin gelişmesi ve çağdaş medeniyetler düzeyine çıkması için sanatın büyük önem taşımasından kaynaklanmaktadır.


Atatürk’ün sanata ve sanatçıya önem vermesinin sebebi sizce neler olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk sanata ve sanatçıya büyük önem veren bir liderdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata ve sanatçıya önem vermesinin sebebi Türk milletinin gelişmesi için sanatın büyük önem taşıdığını ifade etmemiz gerekmektedir.

Sanatın gelişmesiyle birlikte Türk milletinin gelişimini sağlayarak çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarak devletin her alanda kalkınması amaçlanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk ” Sanat bir milletin can damarıdır.” sözü bizlere sanatın ne denli önemli olduğunu göstermektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş savaşı’nı başarıyla kazandıktan sonra ülkemiz uzun süre düşmanların isgalinin altında kaldığı için sanata ve sanatçıya yeterince önem verilmemesi ve bu alanda birçok eksiklikler yaşanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir sözünde anlatmak istediği sanat ve sanatçının toplumdaki önemli bir yeri olduğunu vurgulamıştır. Resim müzik el işi ve birçok sanatçı ele alan eski meslekler toplumsal yapıyı oluşturur. İnsanların bu alanda kendini geliştirmesi ve bu alanda aktif bir şekilde rol oynayan insanlara saygı duyularak verilen emeklilerine karşı gerekilen önemi göstermek toplumsal bilinçliliği arttırır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.