Ders Notları

Mustafa Kemal’in bağımsızlığa önem vermesinin nedenleri neler olabilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Mustafa Kemal’in bağımsızlığa önem vermesinin nedenleri neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mustafa Kemal’in bağımsızlığa önem vermesinin nedenleri neler olabilir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlığa önem vermesinin temel sebepleri arasında Türk ulusunun tarih boyunca bağımsızlığı için ne zahmetlerde ne fedakarlıklarda bulunduğunu bilmesi ve Türk milletinin hiçbir şekilde manda ve himaye altında yaşayamayacağını bilmesinden dolayı Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlığa büyük bir önem vererek Kurtuluş mücadelesini başlatmıştır.


Mustafa Kemal’in bağımsızlığa önem vermesinin nedenleri neler olabilir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlığın Türk milletleri ve Türkoğlu sarı için ne kadar önemli olduğunu bilen bir kişidir. Tarih boyunca Türk milletleri hiçbir vakit manda ve himaye altında kalmamış zincir vurulamamış bir millettir.

Özgürlüğün ve bağımsızlığın Türk milleti için ne kadar önemli olduğunu bilen Mustafa Kemal Atatürk canı pahasına Samsun’a çıkarak Türk milletinin bağımsızlığı için konferanslar ve görüşmeler yapmış Türk milletini bir araya getirerek Milli Mücadele için ordular kurmuş ve milleti örgütlemiştir.

Öyle ki Kurtuluş Savaşı’nda Türk milletinin genç yaşlı çocuk demeden savaşa katılması elimdeki bütün eşyaları elbiseleri yiyecekleri askere vermesi Kurtuluş mücadelesine erkek kadın demeden katılarak destek vermeleri Türk milletinin bağımsızlığını ne kadar önemli olduğunu gösteren en büyük göstergelerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Türk ulusunun özgürlüğü ve bağımsızlığı için canını hiçe sayarak Türk milleti için Kurtuluş Savaşı’nı başlatan Mustafa Kemal Atatürk’e minnettar olduğumuzu belirtmek isteriz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Mustafa Kemal’in bağımsızlığa önem vermesinin nedenleri hu ülkeye ne kadar önem gösterildiğini belirtmek içindir.Gerçektende bu ülke için çok emek verilmiştir. Atamızda ve askerlerimizde bizim için çok ama çok önemlidir. Ülkemizi koruyup kollamamız gerekir.Kötü kişilerden arındırmamız  gerekir.Milletimiz bizim için çok  ama çok önemlidir.Bayrağımız ülkemizi çok güzel bir şekilde hem kudretiyle,hem rengiyle,hem de sembolleriyle temsil eder.Ülkemiz bizim için çok ama çok önemlidir.Her zaman ülkemiz çok ama çok önemlidir.Ülkemizi çok ama çok seviyoruz.

  2. Atatürk bağımsızlığı ve özgürlüğü çok önem verirdi Türk milletinin Osmanlı’nın çöküşünden sonra düşmanları yüzünden zulüm ve işkenceler görmesine dayanamazdı vatansever bir komutan olan Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin özgürlüğü için çok mücadele vermiştir çünkü Türk milleti çok kıymetli ve değerli bir ülkedir vatanı ve milleti için seve seve veren Türk milleti için Mustafa Kemal Atatürk birçok yenilikler ve özgürlükler yaparak Türkiye cumhuriyeti’ni kurmuştur bir ülkede bulunan özgürlük ve demokrasi o insanların huzurlu mutlu bir şekilde yaşamasını destekler

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.