Ders Notları

Hz. Zekeriya (a.s.) hakkında bilgi edinip paylaşınız.

6. Sınıf Din Kültürü Hz. Zekeriya (a.s.) hakkında bilgi edinip paylaşınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hz. Zekeriya (a.s.), İsrail oğullarına gönderilen peygamberlerden bir tanesidir. Soyu Süleyman (a.s.)’a dayanır. Hz. Zekeriya’nın babasının ismi Azan’ dır. Hz. Zekeriya(a.s), arkadaşı İmran’ın kızı Elisa ile evlendi. Hz. İsa (a.s.)’ın annesi Hz. Meryem ile Elisa kardeştir. Zekeriya peygamber  marangozluk yapardı. Kavmi bir olan Allah inancına davet etmiş ancak kavmi onu öldürmüştür. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabı omuzda yer alan araştırma ödevleri bizden biri olan Hz Zekeriya hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve bu bilgiler hakkında doğru bilgileri defterinize geçirmek için her zaman tüm derslerimizde güzel bilgiler dinimiz ve dün derslerimize ve bize yardımcı olan Forum sayfası testi cevapları araştırarak ve bu sayfayı tıklayarak bir dakika ödevimizi hızlı kolay rahat bir şekilde yapabilme imkânına sahip oldu verdiğiniz cevaplar ve bilgiler hem kısa hem anlaşılır hem yeter’i bilgiler olduğunu söyleyebiliriz arkadaşlar bize de tek tavsiyem bu sayfayı ziyaret ederek buradan araştırma ödevi Deniz tamamlanmalıdır din kültürü dersinde öğrenmek istedim konuları burada bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.