Ders Notları

İnsanın diğer canlılarla ortak özellikleri nelerdir?

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi İnsanın diğer canlılarla ortak özellikleri nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanın diğer canlılarla ortak özellikleri nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanın diğer canlılarla ortak özellikleri; yeme, içme, barınma, nefes alma, yavrusunu korumaya çalışma, yavrusunun beslenmesini sağlama , üreme, ölme , yaşlanma ,yaşam fonksiyonlarını yerine getirecek derece de sağlıklı olma, açlık, uyku gibi bazı hisler hissetmesidir.


İnsanın diğer canlılarla ortak özellikleri nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar ve diğer canlıların birçok ortak özellikleri vardır. Bu özellikler hayatta kalmak için gerekli olan şeylerdir. İnsanlar ve hayvanlara verilmiş olan bu özellikler sayesinde hayatta tutunma ve yaşama gerçekleşir. İnsanın diğer canlılarla ortak özellikleri; yeme, içme, barınma, nefes alma, yavrusunu korumaya çalışma, yavrusunun beslenmesini sağlama , üreme, ölme , yaşlanma ,yaşam fonksiyonlarını yerine getirecek derece de sağlıklı olma, açlık, uyku gibi bazı hisler hissetmesi şeklinde özetlenebilir. Tek fark ise akıldır ki, insan aklı sayesinde bu kadar değerli olmuştur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insan diğer insanlarla olan ortak özellikleri elbette ki beslenmeye eğitim görmeye alandaki tüm olanaklara sahip olmaya nefes almaya birlikte yaşamaya ve çeşitli Özel gereksimleri ihtiyaç duyduğunu biliriz. Aynı bizim gibi diğer insanların da hak ve özgürlükleri vardır Bizim hak ve özgürlüklerimiz gibi insanların hak ve özgürlüklerini her zaman saygılı olmalıyız hak ve özgürlüklerin özgürlüğün tanıdığı ortamlarda insanlar birbirine karşı her zaman saygılı olur saygılı olmak elbette ki beraber yaşamanın en temel özelliklerinden biridir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.