Ders Notları

Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını nasıl etkiler? Örneklerle anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını nasıl etkiler? Örneklerle anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını nasıl etkiler? Örneklerle anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, çevresinde yer alan o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını o çevrede düzenleyebilmektedir. Çevremizde bir kişinin toplumu güzelleştirmek adına yaptığı yardımlaşma ve dayanışma ördekleri de zaman içerisinde diğer insanlara da bulaşarak bir iyilik seli haline gelecektir. Çünkü iyilikler ve güzellikler bulaşıcıdır.


Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını nasıl etkiler? Örneklerle anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir insanın hedeflerine ulaşmasındaki kararlılığı, o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatını her yönde etkileyebileceğini ifade edebiliriz.

Örnek vermek gerekirse ; Kurtuluş mücadelesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün özgürlük için yapmış olduğu mücadelesi o insanın ve içinde yaşadığı toplumun hayatlarını etkileyerek bağımsızlık ateşi yakılarak Türk milleti özgürlüğünü elde ettiğini ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hedefe ulaşmak için başarıya temel attığımız hangi konuda olursa olsun verimli bir şekilde yapmak ve azimli olmak gerekir. Çünkü insanlar başarıya ulaşmak için azimli olmadı hedefe ulaşmak için gerekli aşamalar ben geçmedim ve bu sebeple sahip oldukları olanakları en üst sınıra çıkarmalıdırlar. Bir insan başarıya ulaşması için toplumdaki yeri ve desteği de ayrıca önemlidir. Yapacağı işte veya hedef uyguladığı bir noktaya çevresindeki yapılarla destek aldığı zaman daha kısa bir sürede ulaşabilir. Azimli bir insan insanlara da iyi bir örnek olur. Çünkü bir insan çalışkanlığını daha sebebini Azime ve isteğine bağlı olduğu bilinir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.