Ders Notları

Millî birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı nelerdir? Araştırınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayınları Millî birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı nelerdir? Araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Millî birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:   Milli birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı nın büyük olduğunu ifade etmek gerekir. Bir devletin güçlü olabilmesi için ilk olarak toplum içerisinde milli duyguların en üst seviyeye çıkararak birlik ve beraberliğin sağlanması gerekir. Ancak bu şekilde bir millet güçlü bir şekilde gelen tehlikelere karşı durabilir.


Millî birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı nelerdir? Araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ülkemizin daha güçlü olabilmesi açısından toplum içerisinde milli birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıkararak korunması gerektiğini biliyoruz.

Türk milletinin Türk örf ve adetlerinin Türk yapısının sürekli olarak milli birlik ve beraberliğin temelini oluşturması gerektiği için toplum sürekli olarak milli birlik ve beraberlik olgusu çerçevesinde gelişmesi gerekmektedir.

Milli birlik ve beraberliğin Toplum hayatında yer edinmesini ve korunmasının tek yağacağını temeli dinimizin yaygınlaşması dini olgulara sahip çıkılması ve Türk örf ve adetlerin en iyi şekilde korunarak nesilden nesile aktarılması gerektiğini ifade etmek gerekir.


 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. ŞU ANDA ARAŞTIRMA ÖDEVİMİ YAPIYORUM. ÇOK GÜZEL BİLGİLER VAR. KİM HAZİRLADI ISE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. SAAT 21.30 TARİH İSE 27.04.2021. Millî birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkısı çok büyük önem arz etmektedir. bu çok güzel birşey

  2. Bugün bir araştırma ödevi vardı .  Bu bilgilerde işime gerçekten çoooooook yaradı.Bu bilgileri yazan herkese teşekkür ederim !

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.